Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Livan

Stran: 1 ... 3 4 [5]
61
Instalace, poinstalační a bootovací problémy / Re:Automatický start LXQT
« kdy: 26. Září 2016, 08:37:30 odpoledne  »
No tak už to funguje. Do toho prázdneho súboru override.conf som skopíroval ten text z Arch Wiki, uložil a reštartol a už to išlo. Samozrejme som v tom príkaze upravil meno užívateľa. Dík za navedenie.

62
Instalace, poinstalační a bootovací problémy / Re:Automatický start LXQT
« kdy: 26. Září 2016, 08:19:28 odpoledne  »
Rád by som to opravil len sa bojím, že je tam nejaká chyba. Naozaj tam má byť dva razy to ExecStart? A nechýba v tom príkaze "ExecStart=-/usr/bin/agetty --autologin užívateľké_meno --noclear %I $TERM" heslo?

63
Instalace, poinstalační a bootovací problémy / Re:Automatický start LXQT
« kdy: 26. Září 2016, 08:08:38 odpoledne  »
Tak s tým sudo systemctl edit getty@tty1 som mal problém. Po vytvorení súboru /etc/systemd/system/getty@tty1.service.d/override.conf sa mi to seklo a musel som sa prihlasiť tak, že som sa prepol na tty2. Potom som mal problém ten súbor odstrániť, nešlo to ani v superuživateľskom móde. Nakoniec som to vyriešil tak, že som jeho obsah vymazal a uložil som ho prázdny. Od tej doby to alespoň čiastočne funguje. Objaví sa terminál tty1, zadám meno a heslo, nasledovne naskočí LXQT.

64
Instalace, poinstalační a bootovací problémy / Re:Automatický start LXQT
« kdy: 26. Září 2016, 07:31:24 odpoledne  »
Momentálně jsem ve stádiu, kdy po přihlášení v textovém režimu mi LXQT naskočí samo. Jak však sfunkčnit SDDM s autostartem?

65
Instalace, poinstalační a bootovací problémy / Re:Chybějící fonty
« kdy: 26. Září 2016, 07:21:40 odpoledne  »
Tak toto jsem už jak se zdá vyřešil. Bylo nutné doinstalovat ttf-dejavu fonty příkazem  "sudo pacman -S ttf-dejavu".

66
Instalace, poinstalační a bootovací problémy / Chybějící fonty
« kdy: 26. Září 2016, 07:01:58 odpoledne  »
Po ruční instalaci arch linuxu jsem zjistil, že na stránkách arch wiki, který prohlížím přes Firefox, část textú, hlavně ty podbarvené modře vidím místo písmen hviezdičky, štverečky a trojúhelníky. Jaké fonty nebo co je nutné doinstalovat?

67
Instalace, poinstalační a bootovací problémy / Automatický start LXQT
« kdy: 26. Září 2016, 06:52:47 odpoledne  »
Zdravím. Ručně jsem si nainstaloval arch linux a potom minimalistickou verzi LXQT. Po spustění se mohu přihlásit do textového režimu archu a potom spustím startx a naběhne LXQT. Co je nutné udělat, aby LXQT naskočilo rovnou nebo aby naskočil SDDM a bylo nastaveno vybrané méno uživatele, kde je nutné vyplnit jenom heslo.

68
Naše webové stránky / Re:Přihlašovací dialog
« kdy: 21. Květen 2016, 10:06:36 odpoledne  »
Kvúli přihlášení na fórum to není nutné, na fóru už přece tlačítko je. Spíš jsem to myslel jako obecné přihlašovací tlačítko pro celý web, teda pro fórum aj pro ty co přidávají komentáře k článkúm. Ale nevadí, pokud je to problém, dá se vyplňovat údaje do těch polí u komentářú, jak jsem to dělal do teď.

69
Naše webové stránky / Přihlašovací dialog
« kdy: 21. Květen 2016, 01:07:46 odpoledne  »
Mám takový námět na zlepšení. Navrhuji přesunout (doplnit) přihlašovací dialog (tlačítko) nahoru na hlavní stránku projektu, třeba vedle tlačítka "O nás". Dúvod je jednoduchý. Pokud chci reagovat na článek, musím kliknout na fórum a tam se přihlásit a potom se vrátit zpět na hlavní stránku, což je nepraktické. To přihlášení by platilo pro celý web, teda i pro fórum. Já vím, je tam několik ikon pro přihlášení z jiných stránek ale já například nemám účet na ani jedné z nich, teda musím se přihlásit přes fórum.

70
Obecné příspěvky / Re:Kniha o Arch linuxu
« kdy: 20. Duben 2016, 06:14:08 odpoledne  »
Keď si uvedomíte, že tu máte spústu článkov a neustále pribúdajú ďalšie, ide iba o to, urobiť niečo ako osnovu a vždy, keď pribudne použiteľný článok, tak ho začleniť do knihy. Samozrejme osnova musí mať logickú nadväznosť jednotlivých tém, tak ako sa s nimi uživateľ Arch linuxu stretáva. Po určitej dobe bude obsah knihy naplnený a potom to chce iba zosúladiť tak, aby to malo jednotnú fazónu a je to. Nehovorím, že to treba urobiť hneď. Treba však na tom pracovať. Po dvoch až troch rokoch by to mohlo byť hotové a mohlo by sa pokúsiť zrealizovať vydanie. Navyše vydávanie článkov by sa potom dalo upraviť podľa potreby, tak aby sa vypracovala vždy ta problematika, ktorá ešte do knihy chýba. A keď sa knihu vydať nepodarí, ešte vždy sa to môže ponúknuť užívateľom zadarmo vo forme pdf a tým naplniť hlavnú myšlienku tohto fóra a síce popularizáciu linuxového distra Arch linux.

71
Obecné příspěvky / Re:Kniha o Arch linuxu
« kdy: 17. Duben 2016, 07:42:58 odpoledne  »
Knihy Mandriva Linux a Ubuntu vydalo nakladatelství Computer Press viď http://www.martinus.sk/?uItem=76310 Možná by stálo za to oslovit Ivana Bíbra za účelem získání bližších informací kolem vydání jeho knih jak to celé probíhalo, koho třeba oslovit a podobně. Já bych se na tom klidně podílel, ovšem jenom takovým zpúsobem, který bych zvládl. Nejsem v linuxu zase až tak doma a Arch linux je pro mně úplná novinka.

72
Obecné příspěvky / Kniha o Arch linuxu
« kdy: 17. Duben 2016, 01:45:45 odpoledne  »
Tak mě napadlo, zda by nebylo dobré napsat knihu o Arch linuxu v češtině tak, jak svého času napsal Bibri o Mandrivě nebo Ubuntu. Pokud by jste se dali dohromady Archman (Satapouch)s lombardo1981 a využili články, které zde publikujete, jen by to chtělo učesat a doplnit. Kniha by samozřejmě mohla být i placená, jsem přesvědčen, že by knihu lidi kupovali. Já osobně bych ji koupil, tak jak jsem svého času koupil knihu o Mandrivě a uvažoval jsem i o Ubuntu. Pokud bych toho byl schopen, zkusil bych napsat tuto knihu sám.

73
Instalace, poinstalační a bootovací problémy / Re:Instalační program Architect
« kdy: 27. Březen 2016, 03:33:35 odpoledne  »
Dík za aktualizaci, jenom mám pár dotazú,protože  přímo v článku se nedají otázky zadat. Jaký je praktický rozdíl mezi možnostma Arch-Linux-Base a Arch-Linux-Base-Devel? Znamená to, že pokud nedám druhou možnost, tak nebudu moci insťalovat pomocí kompilace z AUR nebo co?

74
Instalace, poinstalační a bootovací problémy / Re:Instalační program Architect
« kdy: 20. Březen 2016, 08:27:49 odpoledne  »
Dík za odpověď ale radši si počkám na dokončení seriálu o instalaci Arch linuxu a zkusím to ručně. Líbí se mi, že je podrobně popisované co a jak a hlavně proč instalovat. Musím však počkat na popis instalace na UEFI, protože se mi nedá v notebooku vypnout. Jako prostředí plánuju vyzkoušet OpenBox, ten článek o tomto prostředí se mi velmi líbil. Hlavně ty detailní informace. Dobrá práce. Doufám, že se objeví takové podrobné články i o jiných prostředích.

75
Instalace, poinstalační a bootovací problémy / Instalační program Architect
« kdy: 20. Březen 2016, 04:26:22 odpoledne  »
Na hlavní stránce tohoto webu se nachází položka Instalace Archu, kde je popisována metoda instalace pomocí programu Architect. Obávám se však, že tento program už není k dispozici (v místě odkazu se ten soubor nenachází), takže by bylo rozumné to odstránit. Nebo se pletu a možnost instalovat pomocí tohoto programu ještě existuje?

Stran: 1 ... 3 4 [5]