Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Josef Honzík

Stran: 1 2 [3] 4
31
Ještě jsem leccos zkoušel, marně.
1. Po otevření /etc/locale.gen mně sice vyjede tabulka s jazyky, ale předtím:"proces 3815:Gtk-WARNING** 20:26:25.434: Locale not supported by C library. Using the fallback 'C' locale".

2. Po zadání locale -a mně vyjede
Citace
C
cs_CZ.utf8
POSIX, ovšem také hláška
locale: Cannot set LC_CTYPE to default locale: No such file or directory
locale: Cannot set LC_MESSAGES to default locale: No such file or directory
locale: Cannot set LC_ALL to default locale: No such file or directory

3. Po zadání locale
Citace
locale: Cannot set LC_CTYPE to default locale: No such file or directory
locale: Cannot set LC_MESSAGES to default locale: No such file or directory
locale: Cannot set LC_ALL to default locale: No such file or directory
LANG=cs_CZ.UTF-8
LC_CTYPE=cs_CZ.UTF-8
LC_NUMERIC="cs_CZ.UTF-8"
LC_TIME=cs_CZ
.UTF-8
LC_COLLATE="cs_CZ.UTF-8"
LC_MONETARY="cs_CZ.UTF-8"
LC_MESSAGES=cs_CZ.UTF-8
LC_PAPER="cs_CZ.UTF-8"
LC_NAME="cs_CZ.UTF-8"
LC_ADDRESS="cs_CZ.UTF-8"
LC_TELEPHONE="cs_CZ.UTF-8"
LC_MEASUREMENT="cs_CZ.UTF-8"
LC_IDENTIFICATION="cs_CZ.UTF-8"
LC_ALL=

4. Úpravu konfiguračního souboru /etc/locale.gen a vygenerování jazyka "locale-gen" jsem dělal jak popisuješ, to dělám běžně.

5. i3blocks mám nainstalované. Úryvek .config/i3/config
Citace
bar {
                     status_command i3blocks -c ~/.config/i3/i3blocks.conf

}

je chudý. Měl jsem tam postupně všechny údaje z tvé konfigurace, některé jsem vymazal, protože bránily funkčnosti, např "i3bar_command i3bar -t" a další. Měl jsem v rámci svých možností konfiguraci skoro jako je tvoje vzorová. Postupně, v domnění, že některé  doplňující přidání v ten den mohlo způsobit uvedenou chybu, jsem to vymazal.

6. Virtualboxem a vlivem jeho upgrade jsem se zatím nezabýval, to až, kdyby se mně (tobě) chyba nepodařila odstranit, vše budu dělat znovu.
Děkuji za pomoc.

32
Když už jsem měl zato, že jsem i3wm celkem zvládl, znenadání po konfiguraci, nejprve i3config a potom i3blocks se mně jako už na začátku objevila ta hrozná hláška:

Error: status_command process exited unexpectedly (exit 1)

s kterou si ani po několika hodinách nevím rady.
Předtím mně pomohlo, když jsem zasáhl do lokalizace. Podotýkám, že před vznikem této chyby jsem s lokalizací nic nedělal.  Nyní jsem ji znovu upravoval, i přečetl tvůj článek, a nepřišel jsem na chybu. Ovšem nevím, lokalizace se dělá při chrootu, nyní nevím, jak ho vyvolat, normálně mně to nejde.Také jsem ovšem povyšoval Virtualbox, tak nevím jestli to nesouvisí s tím. Nyní totiž to píše
Citace
arch login [14.763777]vboxsf. Old binary mount data not suported, remove absolete mount vboxsf and/or update you Vboxservice.
Virtualbox jsem se snažil upravovat.
 Myslím, že tato chyba nesouvisí  s i3, ale a Archem. Když jsem totiž na začátku experimentování zkoušel i3 Debianu, nic podobného se mně nestalo. Ale u Archu bych rád zůstal. Nevím tedy jak chybu odstranit (vše ale jede jako dřív, kromě chybějícího panelu). Děkuji za jakoukoliv pomoc.

33
1. Díky tvému výkladu jsem použití xprop pochopil a běžně používám. Mně nefungoval proto, že jsem ho zkoušel na aplikacích, u kterých jsem měl už určenou specifickou plochu, na které se má otvírat. Když jsem ji v konfiguraci z "Applications & Specific workspaces" vymazal, fungoval xprop jak popisuješ.

2. Plovoucí - u některých aplikací je uváděn class i instance, u jiných jen class. Je to tehdy, když v xprop je class i instance stejné? Díky. Enable i disable u vyhledávačů jsem pochopil - plovoucí jen záložky.

3. Z "Other keybinds" i "Resize & Position & Move to worspace" také něco použiju, něco se budu snažit pochopit. Já se totiž snažím být minimalistický, mám jen skutečně pro mě potřebné programy.

4. Konfigurace, kterou jsi mně poslala, mně nejvíce pomohla, velmi jsem z ní čerpal (opisoval). Ještě jednou děkuji.

34
Děkuji za velikou a trpělivou pomoc. Budu ale s dotazy pomalu končit, už je toho dost. Závěr:

1. Zvolené programy se mně podařilo na určených plochách otvírat. Původně jsem se mýlil, myslel jsem, že příkaz např. bindsym $mod+Ctrl+n otevře program na zvolené ploše. Ale zjistil jsem, že program musím otevírat jako dosud, ale že se na ploše např. workspace $WS3 otevře. Myslím, že je to tak?

2. i3 už na jisté úrovni dokážu ovládat, stále si říkám, zda jsem si neukousl příliš velké sousto. Už to začíná jít, a najednou přijde záraz. Např:

3. Příkazy assign [class="^Firefox$"] $WS5 a další jsem opsal od tebe. Když jsem chtěl ale sám najít údaje intance a class, program xprop jsem nikde nenašel, jen xorg-xprop, po instalaci a otevření jsem u WM_CLASS(STRING) našel jenom  “terminator ”, “Terminator ”, nepřišel jsem na to, jak získat údaje např pro Pale moon. Nepomohla ani příručka ani Google.

4. Nebo příkaz mod + r fungoval tam i zpět. A najednou zpátky nešel, trvalo než jsem našel, že stačí jen Est nebo Enter.

5. Nadále, pokud mně něco podobného neodradí, budu studovat tvoje články a Příručku a asi po 2 týdnem bych chtěl nainstalovat Arch i3wm nainstalovat jako hlavní distribuci. Ještě jednou díky.

35
Dobré ráno,
marně si lámu hlavu se specifickými plochami v článku V. Jak prakticky použít. To skutečně stačí deklarovat např. pouze HOME, WEB, MAIL, nemusí tam být např. Firefox, Thunderbird a pod.? Jak se po stisknutí kláves např. "bindsym $mod+Shift+i move container to workspace WEB" dostane Firefox na plochu 4? Z ukázkové konfigurace
Citace
## set workspaces
set $WS1 1:
set $WS2 2:
set $WS3 3:
set $WS4 4:
set $WS5 5:
set $WS6 6:
set $WS7 7:
set $WS8 8:
set $WS9 9:
set $WS10 10:
set $WS11 11:
set $WS12 12:
to nedokážu pochopit. Velmi prosím o aspoň jeden praktický příklad, např pro Firefox. Děkuji předem.

36
Dobrý večer,
postupuji pomalu po částech s konfigurací. Do pcmanfm jsem si zkopíroval zatím do 2 složek původní konfiguraci i3config_puvodni a i3block_puvodni a když při nové konfiguraci se ukáže chyba, opravím podle původní (zatím jen jednou). Používám tvoji konfiguraci i články. To ale není důvod proč píšu.

V Linuxu se občas při standardním postupu zamotám do pro mě nevysvětlitelné chyby. Např. nyní při spouštění pcmanfm přes terminál se neústupně objevují dvě otravná varování:
**(pcmanfm:406):WARNING**;18:27:32.792:The directory '~Templates' doesn't exist, ignoring it.

(pcmanfm:406)Gdk-WARNING**;18:27:33.136:gdk_window_set-icon_list:icons too large.

1. varování zmizí po instalaci (myslím) zbytečné protože prázdné složky Templates do pcmanfm, s 2. varováním jsem si neporadil ani po zmenšování ikon. Ani na googlu jsem odpověď nenašel. Prosím, zná někdo radu? Děkuji.

37
Děkuji za dosavadní pomoc. Úpravy dočasně přeruším, myslím tím bezhlavé úpravy a budu pokračovat opravdu po částech abych mohl to, co mně hlásí chybu, okamžitě vymazat. K tomu prostuduji příručku a zahrnu samozřejmě tvoje rady. Za čas dám vědět.

38
Prosím ještě o chvíli trpělivosti.
Usoudil jsem, že takovou konfiguraci jakou máš ty nikdy mít nebudu. Proto jsem ji chtěl vyzkoušet. Zkopíroval jsem tedy do ~/.config/i3/config tvoji konfiguraci a znovu jsem to zboural. Je to snad proto, že konfigurace obsahovala aplikace, které nemám nainstalované? Nejprve výstražná značka se zákazem vjezdu  a "/home/josef/Stiahnuté: No such or directory" Nahoře 2x nápis "Error status command proces exited unexpectly (exit1)" , "show errors" a "edit config". Po otevření "show errors" výpis na celou stránku, několik čísel řádků a nejčastější zpráva "Error: Duplicate keybing in config file". Edit config by mně to pomohlo spravit, kdybych věděl co a jak.
V nejhorším to znovu přeinstaluju, protože stále mám v záloze naklonovaný jeden Arch, ale raději bych chtěl umět to spravit a hlavně poučení z toho.
Jsem si vědomí toho, že jsem na veřejném fóru a že se zesměšňuji, ale říkám si, že  mé klopýtavé úsilí může být prospěšné i pro někoho dalšího. Děkuji za každou pomoc. 

39
Jsem velmi vděčný. Znovu jsem zkopíroval skript z článku "i3wm XI. – Vypnutie a reštart" a vše funguje v pořádku jak má. Několikrát jsem restartoval a vypínal, takže věřím, že i po řádné instalaci (ne Virtualbox) půjde i suspend. To je hlavní věc, kvůli které jsem s Archem váhal. Teď už jen rozmýšlím, jestli Openbox nebo i3wm. Asi to. Gnome, KDE apod. nechci.

Po neděli vyzkouším další tvé rady. Nainstaloval jsem i3blocks a chtěl jsem vyzkoušet tvé konfigurace. Ale u i3blocks mně to kopii ani po úpravě práv nechtělo přijmout - ptalo se mně to na název, nevěděl jsem jaký, a také bylo varování. Snad proto, že v /etc mám skutečně i3blocks předkonfigurovaný? Ke vložení tvé konfigurace do ~/.config/i3/config jsem zatím nešel. Ještě jednou děkuji.

40
Velmi děkuji za obsáhlou odpověď, pro mě velmi hutnou. Budu zkoumat a zkoušet, potom odpovím.

41
Instalace, poinstalační a bootovací problémy / Re:Suspend and hybernate
« kdy: 06. Duben 2018, 11:03:57 odpoledne  »
Děkuji za snahu mně pomoci, avšak odpověď je nad moje možnosti. Jak je uvedeno, jsem začátečník. K ukázkově dokonalé konfiguraci možná někdy dospěji. Já bych prosil o pomoc pouze a pouze v následujícím:
Proč, když jsem postupoval přesně podle návodu na stránce "i3wm XI. – Vypnutie a reštart" podle části "Prvý spôsob bez použitia skriptu:" a vložil do konfiguračního souboru sudo leafpad ~/.config/i3/config přesně uvedenou pasáž, restartoval, že mě to způsobilo zhroucení systému, které nešlo napravit ani po odstranění předtím vloženého. Co jsem udělal špatně, nebo měl udělat jinak Jiná pomoc je pro mě jako začátečníka zatím zbytečná. Děkuji předem.

Jsem z i3wm na Archu zatím dosti rozhozený. Přesto, že jsem při instalaci Archu postupoval přesně podle návodu i z těchto stránkek, stále jsem místo panelu dostával hlášení
"Error: status_command process exited unexpectedly (exit 1)" Na Googlu je tato otázka mnohokrát probíraná, nikde však odpověď. Přitom chyba je v lokalizaci provedené přesně podle návodu v části č. V.
Nyní při instalaci podle tvého návodu zase stále chyba "Error status command not found or is missing a library dependency (exit 127)." K odstranění stačilo nainstalovat neuvedený i3status - pro odborníka úsměvné, ale snažící se začátečník bývá v koncích. Ještě jednou předem děkuji za odpověď.

42
Instalace, poinstalační a bootovací problémy / Re:Suspend and hybernate
« kdy: 06. Duben 2018, 02:29:23 odpoledne  »
Dobrý den,
ozývám se skoro po 2 měsících. Naposledy jsem psal, že oznámím výsledek svých pokusů. Arch jsem nainstaloval i nakonfiguroval s WM Openbox, a skutečně pomocí nástroje Oblogout funguje uspávání i hybernace atd, takže bych mohl být spokojený. Tím je problém vyřešený. Prosím však o pomoc s dalším.

Objevil jsem i3 wm, ve Virtualboxu nainstaloval a zkouším, a to je jiný problém. Zdánlivě snadný, ale potíž mně dělá konfigurace. Hlavně opět pokus s úpravami pro uspání, hybernaci, vypínání podle články paní Lombardo:

https://arch-linux.cz/i3wm-xi-vypnutie-a-restart/ 
           
Potřeboval bych vysvětlit styl těchto článků psaných na vysoké úrovni. Když jsem postupoval podle návodu a vložil do konfiguračního souboru doporučenou pasáž od "set $powermenu......až po ....}" do té doby funkční Arch i3wm se nenapravitelně rozbil, nejde ani vložit příkaz do terminálu ani nic jiného. Nepomohlo ani odstranění vloženého textu Ještě že umím virtualní stroj klonovat. Neměli tam být některé části zakomentované? A proč je část černě a část červeně? Velmi rád bych podle těchto náročných návodů postupoval, proto prosím o vysvětlení. Restart vždy provádím.

Rovněž když jsem podle článku

https://arch-linux.cz/i3wm-iii-zakladna-konfiguracia/

zkoušel konfiguraci - změnit bar -  upravit i3 status nebo zaměnit za bar podle i3block, ztratil jsem spodní panel a místo něho dostal chybu, kterou jsem se náhodně naučil odstranit, když na mnoha stránkách Googlu jsem nenašel řešení. Naštěstí tady pomohlo vymazání vloženého.
Děkuji za každou pomoc.
 


43
Instalace, poinstalační a bootovací problémy / Re:Suspend and hybernate
« kdy: 16. Únor 2018, 10:29:13 dopoledne  »
Velmi děkuji,
budu zkoušet a oznámím výsledek. Prosím ještě o potvrzení tohoto: Pokud chci dojít k výsledku, musím nainstalovat Arch jako základní distribuci, domnívám se, že ve Virtualboxu si mohu vyzkoušet jen instalaci a nastavení, výsledek ale nepoznám.

44
Instalace, poinstalační a bootovací problémy / Suspend and hybernate
« kdy: 14. Únor 2018, 04:36:13 odpoledne  »
Dobrý den,
před nějakým časem jsem měl problém s instalací Archu, nakonec jsem to vzdal. Nedalo mně to, a znovu jsem jsem se do toho pustil. Na Virtualboxu jsem instaloval klasickým způsobem (z příkazové řádky) tolikrát, že to bezpečně umím včetně sdílených složek. Používám LXDE, později bych rád nakonfiguroval pouze Openbox.

Abych však instaloval Arch jako hlavní systém, k tomu mně chybí možnost uspání a hybernace. Na googlu jsem prošel kde co, našel jsem pouze na stránce

https://www.root.cz/clanky/arch-linux-sprava-sezeni-uzamceni-obrazovky-ikony-v-menu-jwm/

něco pro JWM, to mně nepomohlo. Na ArchWiki jsem se snažil proniknout do článku "Power management/Suspend and hibernate", ale je to pro mne příliš složité. Kdybych aspoň věděl, co z toho použít.
Prosím proto o případný jiný odkaz nebo radu. Předem děkuji za každou pomoc.
Mimo jiné, stejný problém je i na Antergosu a jiných klikacích instalacích Archu, které jsem chtěl použít pouze jako návod pro pochopení.
Omlouvám se, problém jsem špatně popsal; uspat do paměti nebo jinak jde snadno, ale neprobudí se.

45
Instalace, poinstalační a bootovací problémy / Re:Arch - selhání instalace
« kdy: 14. Červen 2017, 08:47:05 odpoledne  »
Já jsem to nevzdal. Při poslední odpovědi jsem byl úplně KO. Nemohl jsem se dostat na disk, na kterém jsem měl zálohy (ty jsem při pokusech dostat se na disk nakonec ztratil). Naštěstí mám další zálohy na USB flash disk. Jenomže nainstalovaný Arch žádnou flešku nenačetl. Tak jsem byl úplně ztracený. Jak z toho ven?
1. Nainstaloval jsem zpátky Xubuntu jen v základním nastavení, abych se dostal na internet.
2. Vytvořil jsem novou spouštěcí flešku s ARCH-ANYWHERE, s kterým jsem experimentoval dříve (stejně i s Revenge i Felizem).
3. Po instalaci Arch-anywhere jsem nestačil hledět, jak předchozí problémy zmizely. Disk 80 G na ploše jako vyměnitelný svazek připojený k /run/media/josef/79a6f...................., do něho jsem nakopíroval zálohy z flešky, potom provedl některé snadné úpravy a vše běží jako po másle.
I když vím že to není ta pravá cesta pro ryzí Archmany, přesto jsem velmi spokojený.
Dále děkuji, že díky tobě jsem našel řadu tvých článků, do kterých se pustím.

Stran: 1 2 [3] 4