Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Nezmar

Stran: [1]
1
Instalace, poinstalační a bootovací problémy / Re:Loading initial ramdisk...
« kdy: 02. Prosinec 2018, 06:06:00 dopoledne  »
$ top
a jeje ty ses zacyklila
$ sudo killall -v -i  lombardo1981

2
Instalace, poinstalační a bootovací problémy / Re:Loading initial ramdisk...
« kdy: 01. Prosinec 2018, 03:27:24 odpoledne  »
Spamovanie je napríklad tvoja odpoveď vo vyriešenej téme Nedaří se instalovat X-server a graf. ovladače
Ne to není spamování to je informace o tom, že jsem tomu věnoval Xhodin a nejde to. V tomto fóru spamuješ ty a napadáš mě hejtem.. .
:o)) seš mimo.  A arch linux není nad moje síly, ale nechci mu už věnovat ani kapičku energie, protože je škoda se s něčim mořit, když jinde to jde samo. A právě zbytečně vydanou energii chci ušetřit dalšímu chudákovi, kterej si myslí, že chyba je v něm, nebo v jeho stroji. Není ta chyba je v tomhle distru.

3
Instalace, poinstalační a bootovací problémy / Re:Loading initial ramdisk...
« kdy: 01. Prosinec 2018, 07:14:09 dopoledne  »
To mi řekni. Teda kritika arch-linuxu je spamování? Chápu, že nechcete vidět negativní komentáře, protože váš linux je přeci nej... No neni. Windows je bordel v registrech a archlinux je bordel v textovejch souborech.
tak příklad jo jeden z mnoha
https://wiki.archlinux.org/index.php/Very_Secure_FTP_Daemon_(%C4%8Cesky)

1. instalace OK (# pacman -S vsftpd)
2. blbost -  Připojení povolíte modifikací souboru /etc/hosts.allow --- Tnehle soubor neexistuje v distribuci arch-linux  tak jak ho můžu modifikovat
3. blbost  - Server můžete spustit tímto skriptem: # /etc/rc.d/vsftpd start - tento script neexistuje, protože ani neexistuje adresář rc.d
    lze sputit pomocí systemctl start vsftpd
4. Pro vytvoření databáze uživatelů, je nejdříve třeba vytvořit jednoduchý soubor ........ . # db_load -T -t hash -f logins.txt /etc/vsftpd_login.db hllásí chybu - sorráč už si nepamatuju jakou

Škodovce 120 se říkalo (DoDo) dodělej doma  a to přesně sedí na arch-linux. Prsíte se výborným ozdrojovánim a manuálovejma  stránkama, ale skutčnost je taková že jakýkoli návod , který má více jak pět kroků nefunguje..... . Neustále narážíte na nastavování souborů, který prostě v počítači nejsou( když už tam je musíte nastavit parametr, který není zakomentovaný a dopisujou se řádky ručně:o))) . Ale máte řešení skoro na všechno se stahuje nějaká záplata nebo dodatečný soubory z gitu, třeba franta vomáčka dořeší díru v archu a stahujte z gitu..... SUPER řešení. Nainstalovat MEANS na arch je dost velká tragédie... A takle to je se všim, tedy instalace jakéhokoli SW nedejbože pokusit se rozchodit grafiku.
Ale abych jen neočerňoval, třeba VIM se nainstaloval bezproblémů :-))Kritika není spam. Když si pročtu fórum tak kolik máte vyřešenejch témat... ??  Skoro žádný, vždycky jen zvandrujete uživatele, že něco musel udělat špatně... .
Nejsem z těch co hází flintu do žita, ale po třech měsících práce s archem můžu říct, že to je nejhorší linux jakej jsem zkoušel  a proto tady na fóru to říkám i ostatním chudákům, kteří měli ten blbej nápad ho ozkoušet.  Je spousta jinejch systémů, které mají funkční návody a hlavně na tom dělá víc lidí. ( UBUNTU,KUBUNTU,LUBUNTU, MINT, -DEBIANové distribuce vycházející z Debianu8 jsou bezproblémové.  SLAX, TAILS, Fedora a OpenSuse........) Všechny tyto linuxy jsem měl na počítači do kterého jsem se snažil nainstalovat i arch. Výsledk byl, že ARCH odpáli disk. ale von už měl naběháno, takže možná jen blbá náhoda.
Každopádně neexistuje nástroj, kterym by jste mě donutili arch používat. To radči nádražácký kleštičky a děrovací štítky.


4
Instalace, poinstalační a bootovací problémy / Re:Loading initial ramdisk...
« kdy: 29. Listopad 2018, 10:06:00 odpoledne  »
Na LM jsem položil otázku jednou..... Po tom co jsem již nevěděl kudy kam.. Dostal jsem odpověď upravil soubor a vod tý doby jsem radu nepotřeboval.
Tvůj CV je nudný.... . Nedočetl

5
Instalace, poinstalační a bootovací problémy / Re:Loading initial ramdisk...
« kdy: 29. Listopad 2018, 09:22:22 odpoledne  »
Pokud linux tak Mint - je to sice systém se spoustou zbytečností, ale ty se daj vyházet. Má bezvadně propracovanou správu HW. A na foru jsou lidi kteří uměj poradit.   Nejen mlčet nebo píčovat na neschopnost uživatele.

6
Instalace, poinstalační a bootovací problémy / Re:Loading initial ramdisk...
« kdy: 29. Listopad 2018, 09:17:02 odpoledne  »
a jeden je namachrovanej slovenkej idiot, kterej Ti skvěle poradil :o)))))))

7
Instalace, poinstalační a bootovací problémy / Re:Loading initial ramdisk...
« kdy: 29. Listopad 2018, 08:16:18 odpoledne  »
Ale okoukni BIOS jestli tam nemáš Windows boot secure. Jestli jo, tak je jedno, jestli je vypnutej, nebo zapnutej do toho prstě linux nedostaneš.

8
Instalace, poinstalační a bootovací problémy / Re:Loading initial ramdisk...
« kdy: 29. Listopad 2018, 08:09:45 odpoledne  »
To prtože seš flustrovanej. ARCH-LINUX je v pohodě...... .:o)))
Nejde to vzdej to. Radu nečekej ......!!!!!
 Ani po třech měsících a 15ti pokusech nainstalovat archlinux, ať už ručně ( podle třech ruzných návodů, odtud z abclinuxu a už nevim )  nebo pomocí wheaze jsem na to nepřišel.  Vždy to píše že vše je v pohodě nainstalováno a  pi....  teda nic. Zapnutí jakéhokoli grafického prostředí i toho nejjednodušího grafika se rozpadne.... .
Ale jako server je archlinux jakžtakž použitelnej.. Ovšem lokalizaci do češtiny raději neinstalovat. Vše je samozřejmě OK nastaveno správně, ale český znaky zná asi čtyři á é í  a někdy i ú .
Rychle staruje i vypíná. Balíčkovací systém pacman je asi nejlepší správce nejen pro intstalaci balíčků, ale i pro jejich bezproblémové odinstalovaní. Na to prostě apt nemá.

9
Vzdej to.... Nejde to ...... ani jeden návod není funkční ..... ani jedno grafické prostředí nefunguje.
Když není grafické prostředí spuštěno, nejde změnit rozlišení, protože neexistuje konfigurční soubor. Když je spusštěno rozpadne se grafika a počítač lze jen vypnout. .... 15 pokusů na 3 různých konfigurací počítače. Nepomůže ani instalovat z wheaze arch-linux.

10
odešel HDD SATA-2 HITACHI 250 GB model HDT722525DLA380. Dáme jinej a holt to zkusim zas. :O(

11
po instalaci podle https://arch-linux.cz/instalace-archu/
kde jsem se bez problémů dostal až Gratulujeme! Váš Arch Linux byl úspěšně nainstalován. Vyjměte instalační médium a zvolte z menu možnost Reboot System pro dokončení instalace:
Jsem vyjmul USB a restartoval a už se nedostanu ani do BIOSu.

12
Ahoj.
nedaří se mi rozchodit grafické prostředí.
Po spuštění xserveru $stattx . Se mi rozpadne monitor. Předpokládám, že je to chybou rozlišení. Mám grafickou kartu nvidia a ovladače jsem nainstaloval. Problém je, že nemohu změnit rozlišení pomocí nvidia-settings, protože vždy a při jakémkoli požadavku mi napíše, Unable to connect server. Jenže já xserver spustit nemůžu, protože se mi rozpadne obrazovka......... .
na
https://wiki.archlinux.org/index.php/Xorg_(%C4%8Cesky)
 mi není jasné
Nejprve vytvořte nový konfigurační soubor, například /etc/X11/xorg.conf.d/10-monitor.conf
je jako jedno jak pojmenuji konfigurační soubor? Složku /etc/X11/xorg.conf.d/ mám prázdnou?

Section "Monitor"
    Identifier    "Monitor0"
EndSection

Section "Device"
    Identifier    "Device0"
    Driver        "vesa" #Zvolte ovladač použitý pro tento monitor
EndSection

Section "Screen"
    Identifier    "Screen0"  #Odkaz na sekce Monitor a Device
    Device        "Device0"
    Monitor       "Monitor0"
    DefaultDepth  16 #Zvolte hloubku (16||24)
    SubSection "Display"
        Depth     16
        Modes     "1024x768_75.00" #Zvolte rozlišení
    EndSubSection
EndSection

to mi jakžtakš smysl dává, ale ovladač ...... místo vesa  mám napsat jen "nvidia" nebo "nvidia 410.57-4". Bude problém vyřešen?
moc děkuji za rady

Stran: [1]