Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Josef Honzík

Stran: [1]
1
Instalace, poinstalační a bootovací problémy / Instalace Grub
« kdy: 26. Červen 2018, 11:29:17 odpoledne  »
Při instalaci Archu ve Virtualboxu žádný problém, instaluji téměř poslepu. Když však instaluji naprosto stejným způsobem do svého hlavního systému, ztroskotám na instalaci Grub.
Před instalací mám zcela vyčištěný počítač, oddíly zformátované.
Disk dělím na 3 oddíly: /            /dev/sda1 16G   boot
                                   swap     /dev/sda2   3G
                                   /home    /dev/sda3   zbytek. 
Instaluji  grub-bios
grub-install  /dev/sda a nyní hlásí chybu. Výpis aspoň na 3 řádky - ten bohužel nemám, musel bych znovu zbytečně instalovat, což jsem zkoušel nechci se chlubit kolikrát.
Když jsem místo grub-bios instaloval jen grub, stejný výsledek. Nepomohlo ani přidání "--recheck",ani (zbytečná v mém případě) instalace os-prober, prostě nic. A stejným způsobem ve Virtualboxu žádný problém. Protože jsem na tom strávil tolik pokusů a tolik hledání, zkouším toto jako poslední možnost. Děkuji za každou pomoc.

2
Velmi děkuji za obsáhlou odpověď, pro mě velmi hutnou. Budu zkoumat a zkoušet, potom odpovím.

3
Instalace, poinstalační a bootovací problémy / Suspend and hybernate
« kdy: 14. Únor 2018, 04:36:13 odpoledne  »
Dobrý den,
před nějakým časem jsem měl problém s instalací Archu, nakonec jsem to vzdal. Nedalo mně to, a znovu jsem jsem se do toho pustil. Na Virtualboxu jsem instaloval klasickým způsobem (z příkazové řádky) tolikrát, že to bezpečně umím včetně sdílených složek. Používám LXDE, později bych rád nakonfiguroval pouze Openbox.

Abych však instaloval Arch jako hlavní systém, k tomu mně chybí možnost uspání a hybernace. Na googlu jsem prošel kde co, našel jsem pouze na stránce

https://www.root.cz/clanky/arch-linux-sprava-sezeni-uzamceni-obrazovky-ikony-v-menu-jwm/

něco pro JWM, to mně nepomohlo. Na ArchWiki jsem se snažil proniknout do článku "Power management/Suspend and hibernate", ale je to pro mne příliš složité. Kdybych aspoň věděl, co z toho použít.
Prosím proto o případný jiný odkaz nebo radu. Předem děkuji za každou pomoc.
Mimo jiné, stejný problém je i na Antergosu a jiných klikacích instalacích Archu, které jsem chtěl použít pouze jako návod pro pochopení.
Omlouvám se, problém jsem špatně popsal; uspat do paměti nebo jinak jde snadno, ale neprobudí se.

4
Instalace, poinstalační a bootovací problémy / Arch - selhání instalace
« kdy: 10. Červen 2017, 07:05:04 dopoledne  »
Dobrý den,
ve Virtualboxu jsem nainstaloval a používal Arch s různými desktopy mnohokrát a bez problému.Konečně jsem se tedy odhodlal k ostré instalaci a opakovaně jsem selhal na následujícím:
Ke  konci instalace před vyjmutím instalační flešky zadávám "nano /etc/pacman.conf" a odkomentuji 2 řádky multilib.
Po vyjmutí flešky a rebootu dám synchronizaci příkazem # pacman -Syyu a výsledek opakovaně k mému zděšení stejný. Několikařádkový výpis chyb a nemožnost použít pacman:
Citace
File exists if you are sure a package manager is not already running, you can remove /var/lib/pacman/db.lck

Jak to, že tato chyba při instalaci z .iso souboru ve Virtualboxu nenastane a při instalaci z USB flash disku ano? Děkuji předem za každou radu srozumitelnou začátečníkovi.

Stran: [1]