Poslední příspěvky

Stran: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Ještě toto:
V příspěvku ze dne 21. 4. 9:51:47 odpoledne jsem psal o povýšení Virtualboxu právě v průběhu úprav. Potom mně Vb. hlásil
Citace
arch login [14.763777]vboxsf. Old binary mount data not suported, remove absolete mount vboxsf and/or update you Vboxservice.
a já mazal nějaký soubor myslím "mountvboxsf". Virtualbox mně nikdy nedělal problémy, ale nyní při hledání všeho možného přemýšlím i o něm. Při vypínání mně totiž běží hodně "Failed". Ovšem běží to příliš rychle, nestačím to přečíst. Faillog je prázdný. Nenešel jsem na googlu způsob, jak výpis při ukončování přečíst. Prosím o sdělení.

Bylo by zbytečné, kdybych
1. Virtualbox bych odinstaloval - samozřejmě včetně VM a znovu nainstaloval.

2.Nainstaloval bych Arch i3wm.

3. Nemělo by to dát tolik práce, protože bych konfiguraci skoro neupravoval. V .config bych udělal jedinou úpravu, totiž místo
Citace
status_command i3status
bych dal
Citace
status_command i3blocks -c ~/.config/i3/i3blocks.conf
, i3blocks bych nakopíroval z /etc do .config a očekával výsledek. V konfiguraci bych pokračoval až podle výsledku.

Doporučila bys mně tento postup?


12
Ani mně to nejde do hlavy - u mě není divu. Konfigurační soubor
Citace
~/.config/i3/i3blocks.conf
samozřejmě mám. V základním konf. souboru mám
Citace
status_command i3blocks -c ~/.config/i3/i3blocks.conf
a při něm to fungovalo. Problém nastal tehdy, když jsem konfiguroval právě i3block. Postupoval jsem tak, že jsem ho měl otevřený, vedle toho otevřený tvůj a krůček po krůčku jsem svůj upravoval podle tvého a vždy restartoval. Stále v pořádku. A najednou po dalším kousku ona chyba. Tak jsem ten kousek nevymazal, ale zakomentoval. Nepomohlo. Komentoval jsem dál kousek po kousku, vždy restartoval, až jsem měl zakomentované téměř všecko, ale už jsem se z chyby nedostal. To je podrobný popis mého postupu ve chvíli, kdy najednou naskočila ona chyba. A přesně stejně po dvakrát.
13
A máš vlastne tento konfiguračný súbor? Aj vtedy sa zobrazuje tá istá chyba.
Kód: [Vybrat]
~/.config/i3/i3blocks.conf
Už ti to fungovalo, čo sa stalo? Čo si pridal? Ak sa to odohralo po po konkrétnej úprave, vymazať ju a rekonfigurovať znovu i3. Ak to bolo kvôli nej, pokúsiť sa zistiť, čo v tej úprave je chybné. Pretože mi to nejako nejde do hlavy. Ja mám i3 na troch strojoch. Všade je rovnaké, s menšími prispôsobeniami ako v základnom konfiguračnom súbore pre i3 (napríklad na utb používam pokročilejší power management, na desktope iba základ, na utb uzamykám, na desktope nie), aj pre i3blocks (výstup pre batériu a systémová ikona na utb). Aj som ho pôvodne vyskúšala vo virtuále (ten konfigurák som nepoužila, vytvorila som si nový).

A upravoval si bar v základnom konfiguračnom súbore pre i3 alebo i3blocks?
14
Vím, že uvedený příkaz
Citace
status_command i3blocks -c
je špatně, uváděl jsem to jako příklad, kdy se mně zobrazí chyba, ale při použití bez "-c" je to v pořádku. Chtěl jsem jen poznamenat, že i někteří další uvádějí podobný příkaz pro bar, např
Citace
https://github.com/vivien/i3blocks
. To ale nic nemění na tom, že další mají nastavení jako ty a je vše v pořádku.
 
Protože vidím, že jsem se dostal do slepé uličky a pokračování nemá smysl a jen marním čas tvůj i svůj, začnu od začátku s i3wm, třeba i na jiných distribucích, nejprve studiem, a později dám zprávu o výsledku. Jenom se divím, že se nepřipojil někdo další s informací o výsledku trápení se stejnou chybou, když na google je tolik stránek s tímto problémem
Citace
Error: status_command process exited unexpectedly (exit 1)
. Znovu oceňuji tvoji trpělivou pomoc začátečníkovi.
15
Mne sa nikdy nezobrazila moja konfigurácia. Bolo iba upozornenie, aby si v budúcnosti nemusel riešiť zase kravinu.

Ak si tam použil toto, tak sa ani nedivím. i3blocks netuší, čo má použiť. Musíš nalinkovať aj svoj konfiguračný súbor.
Kód: [Vybrat]
status_command i3blocks -c
16
Děkuji za dovolení. Nové téma v případě potřeby založím, ale stále se nemohu vyhrabat ze  současného, a jsem velmi unaven.

Jak z toho tedy ven? Znovu jsem zkoušel použití přepínače -c, jen s jednoduchým
Citace
status_command i3blocks -c
a znovu stejný výsledek - chybové hlášení. Hodně jsem hledal na Google, někdo má nastavený i3blocks s celou cestou a přepínačem jako ty, jiní jen jak výše uvedeno a bez přepínače. Ale i bez přepínače mně vyjíždí mnou upravená konfigurace.

Kdybych věděl, kde jsem udělal chybu, a jak z ní ven, klidně to přeinstaluju. Zatím si jen hraju, ale chci to nainstalovat jako hlavní distribuci a to s chybami, které nevím jak odstranit, nemohu. Zatím budu ještě hledat.
17
Pokojne sa ozvi aj skôr. Len prosím pri každom novom probléme založ novú tému. Nech sa v to dá aspoň trochu vyznať.

-c je prepínač, ktorý určuje, že sa má použiť konkrétny konfiguračný súbor. Ale to si si už zistil. Len ťa chcem upozorniť, že ak si ho pomeníš, tento prepínač musíš použiť. Inak sa nenačíta upravený konfiguračný súbor, ale prednastavený. Pri zadefinovaných farbách pre ikony plôch a dokonca nemusí zobraziť všetko. Takže má svoj význam. Ale ako sa zdá, nefunguje pri nalinkovaní preddefinovaného konfiguračného súboru.
18
Nedá mi to, abych ještě jednou nenapsal o posledním objevu.
Zadal jsem do .config
Citace
status_command i3blocks -c ~/.config/i3/i3blocks.conf
a pokračoval v konfiguraci i3blocks - panel v pořádku - a najednou po chvíli zděšeně zírám, a chyba zpět. Tak jsem pokračoval znovu v hledání. Zadal jsem bar
Citace
status_command i3blocks
bez všeho dalšího, a vše v pořádku.
Pokračoval jsem, a zadal
Citace
status_command i3blocks ~/.config/i3/i3blocks.conf
bez toho písmene "-c" a zase krásný panel. Pokračoval jsem, a i ten původní příkaz
Citace
status_command i3blocks /etc/i3blocks.conf
je v pořádku, ale nesmí tam být ten parametr "-c". Mnohokrát vyzkoušeno.

Pustil jsem se do XII. tvého článku o i3block, nakonec v odkazu
Citace
https://vivien.github.io/i3blocks/
narazil na vysvětlení onoho parametru, ale nevyčetl, proč mně to dělalo tento problém.

To už snad je definitivní závěr. Zajímalo by mě, zda se někdo setkal s podobným problémem a jak ho vyřešil.
19
Děkuji za celou dosavadní velikou a trpělivou pomoc. Nyní se (doufám) na nějaký čas odmlčím.
Když skončilo úspěšně řešení vleklého a obtížného problému, vrátím se ke konfiguraci - hlavně doplnění toho, co jsem při hledání chyby smazal.
Potom se budu prokousávat tvými dalšími články o i3 až k závěru. Nejhorší mám věřím za sebou, i3 se mi líbí a získávám v něm zběhlost. V případě problémů se budu obracet k informacím na internetu a až v nejhorším k tobě. Cokoli jiného by bylo po celé dosavadní pomoci zneužívání. Ještě jednou díky.
20
Citace
Prosím, proč se mně po zadání "Prohlédnout" ztratí dlouhá a pracná odpověď. 60 min. jsem ji nepsal!!!
S týmto sa skús obrátiť na administrátora. Ja som tu len Mladší člen. :)

Toto znamená, že sa používajú prednastavený konfiguračný súbor. Neodporúčam. Lepšie je používať svoj vlastný. Ten môžeš ľubovoľne prispôsobovať.
Kód: [Vybrat]
status_command i3blocks
status_command i3status

Citace
Nyní mám 2 soubory i3blocks, jeden v /etc a druhý v .config. Protože jsem měl původně jen jeden v /etc, zadával jsem podle rady ......../etc/i3blocks.conf, což se ukázalo jako příčina problému.
Za toto sa ospravedlňujem. Moja chyba.


Citace
Proč se mně při instalaci i3blocks nakopíroval do /etc a ne do .config?
Pri inštalácii sa vytvára základný konfiguračný súbor (dá sa na zvať aj vzorový) pre celý systém. Ak chceš užívateľský, musíš ho vytvoriť sám. Ak nemáš vytvorený svoj vlastný, je dobré ho skopírovať. Podstate kamkoľvek, len tú cestu musíš uviesť v deklarácii.

Citace
Nestačí tedy konfigurovat a ponechat i3status?
Ak je funkčný i3blocks, odporúčam používať ten. Ide o vylepšený i3status. Poskytuje viac možností pre úpravu... omnoho viac. Ak sa budeš zaoberať oboma, zistíš to aj sám.
Stran: 1 [2] 3 4 ... 10