Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Instalace, poinstalační a bootovací problémy / Re:jak rozchodit grafické prostředí
« Poslední příspěvek od Nezmar kdy 10. Říjen 2018, 11:03:15 odpoledne  »
odešel HDD SATA-2 HITACHI 250 GB model HDT722525DLA380. Dáme jinej a holt to zkusim zas. :O(
2
Instalace, poinstalační a bootovací problémy / Re:jak rozchodit grafické prostředí
« Poslední příspěvek od Nezmar kdy 10. Říjen 2018, 10:33:09 odpoledne  »
po instalaci podle https://arch-linux.cz/instalace-archu/
kde jsem se bez problémů dostal až Gratulujeme! Váš Arch Linux byl úspěšně nainstalován. Vyjměte instalační médium a zvolte z menu možnost Reboot System pro dokončení instalace:
Jsem vyjmul USB a restartoval a už se nedostanu ani do BIOSu.
3
Instalace, poinstalační a bootovací problémy / jak rozchodit grafické prostředí
« Poslední příspěvek od Nezmar kdy 09. Říjen 2018, 10:38:14 odpoledne  »
Ahoj.
nedaří se mi rozchodit grafické prostředí.
Po spuštění xserveru $stattx . Se mi rozpadne monitor. Předpokládám, že je to chybou rozlišení. Mám grafickou kartu nvidia a ovladače jsem nainstaloval. Problém je, že nemohu změnit rozlišení pomocí nvidia-settings, protože vždy a při jakémkoli požadavku mi napíše, Unable to connect server. Jenže já xserver spustit nemůžu, protože se mi rozpadne obrazovka......... .
na
https://wiki.archlinux.org/index.php/Xorg_(%C4%8Cesky)
 mi není jasné
Nejprve vytvořte nový konfigurační soubor, například /etc/X11/xorg.conf.d/10-monitor.conf
je jako jedno jak pojmenuji konfigurační soubor? Složku /etc/X11/xorg.conf.d/ mám prázdnou?

Section "Monitor"
    Identifier    "Monitor0"
EndSection

Section "Device"
    Identifier    "Device0"
    Driver        "vesa" #Zvolte ovladač použitý pro tento monitor
EndSection

Section "Screen"
    Identifier    "Screen0"  #Odkaz na sekce Monitor a Device
    Device        "Device0"
    Monitor       "Monitor0"
    DefaultDepth  16 #Zvolte hloubku (16||24)
    SubSection "Display"
        Depth     16
        Modes     "1024x768_75.00" #Zvolte rozlišení
    EndSubSection
EndSection

to mi jakžtakš smysl dává, ale ovladač ...... místo vesa  mám napsat jen "nvidia" nebo "nvidia 410.57-4". Bude problém vyřešen?
moc děkuji za rady
4
Desktopová prostředí a správci oken / i3wm - tiling so zvukom
« Poslední příspěvek od MadMax kdy 23. Září 2018, 01:25:06 odpoledne  »
Zdravím,

nevie niekto, ako spúšťať aplikácie v i3wm aj so zvukovým efektom? Resp., aby každá nová dlaždica bola sprevádzaná zvukovým signálom, podobne ako okná v Cinnamone pri spúšťaní aplikácií?

Malo by to vypadať nejako takto: https://www.youtube.com/watch?v=9rjXe6znwd0
5
Naše webové stránky / Čeština v terminálu bez nainstalovaných X
« Poslední příspěvek od krouziciorel kdy 25. Srpen 2018, 01:06:26 odpoledne  »
Krásné ráno přeji,

jsem již dlouholetým uživatelem parádní distribuce Arch Linux, používám také Debian, Slackware nebo Ubuntu, Arch ovšem nejlépe splňuje mé požadavky a mýty o jeho nestabilitě jsou opravdu pouze mýty. V češtině ale moc informací k mání není, proto server arch-linux.cz je skvělým pomocníkem. Dokonce můj oblíbený Blackarch se již dočkal českých stránek, jen tak dál. Velmi rád si prohlížím dostupné návody, které společně s Arch Wiki znamenají jednu z nejkvalitnějších uživtelských dokumentací, se kterou jsem se kdy setkal.

Prosím o přidání mého bydliště do mapy uživatelů, které uvádím v zápatí zprávy, věřím, že se další archáci budou dále přidávat.

Rád bych pomohl i s obsahem, v linuxu mi pro programování v jazyce C stačí příkazová řádka, kde však není úplně triviální nastavení češtiny. V příloze zasílám svůj návod, díky němuž v konzoli bez nainstalovaných X fungují i české "mrtvé" znaky ď, ť a podobně, věřím, že může někomu pomoci.

Zprávu jsem se již snažil poslat na email archman=zavinac=arch-linux.cz, nevím, zda nespadla do spamu, takže ještě zkouším oficiální fórum.

Modrou oblohu nad hlavou přeje

Luděk Šťastný
Provodín 211
471 67  Provodín
6
Desktopová prostředí a správci oken / Re:i3blocks a vysoká teplota procesoru
« Poslední příspěvek od lombardo1981 kdy 23. Červenec 2018, 04:00:55 odpoledne  »
Ak sa ťa moje tvrdé slová dotkli, ospravedlňujem sa.
Ak máš pocit, že je s i3blocks niečo zlé, tak existuje také niečo issue tracker. Toto fórum nie je to správne miesto. Ja som nič také nezaznamenala.
A ešte jedna vec. Množstvo a ich čas obnovenia...

7
« Poslední příspěvek od MadMax kdy 23. Červenec 2018, 03:49:48 odpoledne  »
Nikde som netvrdil, že ten rozdiel spôsobuje práve i3blocks, v podstate iba to, že ak ho použijem, deje sa to. Utkvelé predstavy mám o ľuďoch, ale neustále ich odutkvievam.
8
« Poslední příspěvek od lombardo1981 kdy 23. Červenec 2018, 02:25:34 odpoledne  »
Podľa mňa všetky ukazujú dobre a riešiš zbytočnosť. Vyskúšala som ich všetky tri naraz. S tým istým intervalom.
Ono to ani nemá kde robiť rozdiel. Pozrela som sa na ten skript.
Ale vzhľadom k tomu, že ti vadí tá utkvelá predstava, používaj, čo chceš. Nemám v pláne ťa presviedčať o to, že všetky tri bary fungujú korektne.

Jediné, čo ma napadá je, že používaš iný path. Tu je príkaz na zistenie všetkých a poprípade použiť ten istý na kontrolu:
Kód: [Vybrat]
for i in /sys/class/hwmon/hwmon*/temp*_input; do echo "$(<$(dirname $i)/name): $(cat ${i%_*}_label 2>/dev/null || echo $(basename ${i%_*})) $(readlink -f $i)"; done
A tu je príkaz na teplotu:
Kód: [Vybrat]
sensors coretemp-isa-0000 | grep 'Package id' | awk '{print $4}' | head -n1
9
« Poslední příspěvek od MadMax kdy 23. Červenec 2018, 01:06:04 odpoledne  »
Preboha! Script? Ja si ledva napíšem, čo kúpiť v potravinách. Inak, aby som uviedol na pravú mieru ten polybar, tak áno, ukazuje zlú teplotu, mala si pravdu, ale "watch sensors" ju ukazuje dobre. Pointa je, že pri i3blocks je priemerná teplota vyššia pri určitom zaťažení o pár stupňov. Vadí - nevadí, dávam zatiaľ spoľahlivý i3status. Bez tak mám sklon pri tých konfigurovateľných superbaroch robiť všetko strašne farebné.
10
« Poslední příspěvek od lombardo1981 kdy 23. Červenec 2018, 12:22:20 odpoledne  »
Chcem tým len povedať, že treba ohýbať i3blocks, nie aby on ohýbal mňa. Ak by si používal v i3blocks span, tak ti niektoré tie skripty nefungujú. Ale dá sa to obísť.
Stran: [1] 2 3 ... 10