Poslední příspěvky

Stran: 1 ... 8 9 [10]
91
Zvuk a multimédia / Re:nejde mi zvuk
« Poslední příspěvek od Jan Kovac kdy 19. Červen 2018, 09:39:17 odpoledne  »
Ďakujem Livan...
Tiež som prišiel až po zadanie hesla. A tam som aj skončil  :( Nie je šanca, že by som sa bez tvojho návodu dostal až k .xinitrc. Vôbec by ma nenapadlo že root s krížom  by bola cesta k cieľu a už vôbec nie kliknúť  pravým tlačidlom, aby som si ho otvoril cez ten Open root Thunar here.
Postupoval som podľa tvojho návodu, až som sa dostal do .xinitrc. Má však iba jeden riadok, a to

exec13

Nerozumiem tomu, mal omnoho viac textu... aj s mojimi výtvormi  :)
Čo mám doň napísať, aby sa mi arch rozbehol?
Ale mimochodom, poradil si mi super, myslím že by si mohol v pohode prevziať toto fórum,  pomôcť riešiť problémy, s ktorými sem ľudia prichádzajú. Najlepšie sa naučíš plávať, keď si hodený do vody bez kolesa. Potom si nútený plávať! Tak sa najrýchlejšie naučíš plávať...
 A v pripadoch, keď si nebudeš vedieť rady sa môžeš obrátiť na Lombardo. Myslím že sa posunieš v znalosti Archu oveľa rýchlejšie, keď budeš riešiť problémy, s ktorými sem ludia prichádzajú... ale rozhodnúť sa musíš sám  8)
92
« Poslední příspěvek od Livan kdy 19. Červen 2018, 07:07:11 odpoledne  »
Dal som si tu námahu a nahral som MX linux na USB a spustil ho na mojom notebooku s arch linuxom. K editácii súboru .xinitrc som sa dostal takto. Spustím File manažer. Na ľavej časti v časti Devices som vybral druhú polžku, ktorá zodpovedala veľkosti pevného disku v mojom prípade 492 GB. Požiada ma o heslo, zadám root. Objaví sa ikona adresára s názvom užívateľa s ikonou kríža v čiernom kolečku. Stlačil som pravé tlačidlo myši a zvolím Open root Thunar here. znova požiada o heslo, zadám znova root. Potom v novootvorenom okne thunaru zvolám view a zvolím položku Show Hidden Files a ukáže sa súbor .xinitrc. Stačí na ňom poklopať myšou a otvorí sa na editáciu. Tak možeš súbor upraviť, uložiť a tým opraviť tvoj problém.
93
« Poslední příspěvek od Livan kdy 19. Červen 2018, 02:49:45 odpoledne  »
Toto mi vyznieva ako alibizmus. Čo myslíš, koľko ja používam Arch Linux? Okolo 2.5 roka. Keď som s ním začínala, tak som o ňom prakticky nič nevedela. Aj keď som ho mala trochu odskúšaný vo virtuále. Ja tu žiadneho fundovaného odborníka nevidím.

Ale nebuď taká skromná, kto tu napísal spústu článkov o arch linuxe? Však aj vďaka Tvojim článkom sa mi podarilo rozchodiť arch Linux na mojom notebooku. Okrem toho sršíš radami aj na iných fórach. Mojou slabinou je zlá znalosť angličtiny, preto mám niekedy problém pri štúdiu podkladov. Nie, že by som nebol schopný vôbec anglický text prelúskať, len mi to dá veľmi zabrať aj s pomocou prekladača. Preto som bol nadšený zo vzniku tejto webovej stránky v češtine/slovenčine. Samozrejme budem túto stránku sledovať a ak budem k veci vedieť zmysluplne zareagovať, tak sa zapojím, tak ako teraz.
94
« Poslední příspěvek od lombardo1981 kdy 19. Červen 2018, 02:29:54 odpoledne  »
Veľmi rád by som to tu prevzal, avšak obávam sa, že v Arch linuxe a nielen v ňom sa zatiaľ až na toľko nevyznám, aby som bol schopný väčšinu problémov riešiť. Kde tu sa naskytne oblasť, kde viem pomôcť ale vo väčšine prípadov nie. Preto je zatiaľ nutná prítomnosť niekoho fundovanejšieho v Arch linuxe, ako som ja.
Toto mi vyznieva ako alibizmus. Čo myslíš, koľko ja používam Arch Linux? Okolo 2.5 roka. Keď som s ním začínala, tak som o ňom prakticky nič nevedela. Aj keď som ho mala trochu odskúšaný vo virtuále. Ja tu žiadneho fundovaného odborníka nevidím.
95
« Poslední příspěvek od Livan kdy 19. Červen 2018, 02:00:21 odpoledne  »
Gratulujem. Preto dúfam, že to tu prevezme. Pretože mňa nebaví napĺňať sen jedného človeka. Daimonos mal, a stále má svoj význam, ktorý nikoho zaujímať nemusí. Ospravedlňujem sa za hrubé slová, ale nechce, aby toto fórum zdochlo, bolo by dobré, aby sa konečne zapájali aj iní. Opakujem, Daimonos mal, a stále má svoj význam.
Veľmi rád by som to tu prevzal, avšak obávam sa, že v Arch linuxe a nielen v ňom sa zatiaľ až na toľko nevyznám, aby som bol schopný väčšinu problémov riešiť. Kde tu sa naskytne oblasť, kde viem pomôcť ale vo väčšine prípadov nie. Preto je zatiaľ nutná prítomnosť niekoho fundovanejšieho v Arch linuxe, ako som ja.
96
« Poslední příspěvek od lombardo1981 kdy 19. Červen 2018, 01:42:30 odpoledne  »
Treba sa preklikať ku diskom. Ak sa zobrazí jeden alebo dva (možno viac, záleží od rozloženia) nepripojené disky, to by malo byť ono. Ak sú dva, tak v tom väčšom. Konkrétnejšie neporadím. Ako sa k tomu dostať záleží od správcu úborov.
97
« Poslední příspěvek od Livan kdy 19. Červen 2018, 01:40:42 odpoledne  »
Je to banálna záležistosť. xinitrc je v domovskom priečinku. Na jeho úpravu žiadne oprávnenia nepotrebuješ. A ani Arch-based distribúciu. Jednoducho otvoríš správcu súborov, vyhľadáš svojho užívateľa, necháš zobraziť skryté súbory, pomocou editoru otvoríš, vrátiš zmeny. A je to. Žiadna veda v tom nie je. Už som to robila mrtekrát.
Ako písala lombardo1981, musíš si v správcovi súborov nastaviť zobrazovanie skrytých súborov, vyhľadáš na disku (nie na USB kľúči) užívateľa, pod ktorým si predtým fungoval a v domovskom priečinku nájdeš ten súbor, čo chceš opraviť. Potom ho otvoríš v editore, zrejme bude stačiť naň poklopať myšou, opravíš, uložíš a potom už iba ukončíš prácu s MX Linuxom, vyberieš USB a dáš reštartnúť. Pokiaľ bude všetko v poriadku, naštartuje ti to. 
98
« Poslední příspěvek od Jan Kovac kdy 19. Červen 2018, 01:32:53 odpoledne  »
Ďakujem drahá Lombardo. Toto ma hneď napadlo, ale v Home je iba adresár Demo, nič viac. Skryté súbory som dal pochopiteľne zobraziť, ale ani tak sa stav nezmenil.
Dal som aj do terminálu find xinitrc, ale No such file or directory.
Preto som napisal...
99
« Poslední příspěvek od lombardo1981 kdy 19. Červen 2018, 01:11:49 odpoledne  »
Ahojte vospolok

Tak sa mi už konečne po mnohých neúspešných pokusoch podarilo rozchodiť môj ntb... ale iba vďaka Livanovi (ďakujem Livan  ;) ) a jeho poslednému mailu...
Skúšal som vytvoriť live USB s rôznymi distribúciami, XFCE, Manjaro, Antergos... ale až MX som rozchodil. Teraz sa však neviem dostať k tomu xinitrc. Kde ho nájdem?
Gratulujem. Preto dúfam, že to tu prevezme. Pretože mňa nebaví napĺňať sen jedného človeka. Daimonos mal, a stále má svoj význam, ktorý nikoho zaujímať nemusí. Ospravedlňujem sa za hrubé slová, ale nechce, aby toto fórum zdochlo, bolo by dobré, aby sa konečne zapájali aj iní. Opakujem, Daimonos mal, a stále má svoj význam.Nachádza sa v domovskom priečinku. Ide s krytý súbor.
100
« Poslední příspěvek od Jan Kovac kdy 19. Červen 2018, 01:03:27 odpoledne  »
Ahojte vospolok

Tak sa mi už konečne po mnohých neúspešných pokusoch podarilo rozchodiť môj ntb... ale iba vďaka Livanovi (ďakujem Livan  ;)) a jeho poslednému mailu...
Skúšal som vytvoriť live USB s rôznymi distribúciami, XFCE, Manjaro, Antergos... ale až MX som rozchodil. Teraz sa však neviem dostať k tomu xinitrc. Kde ho nájdem?
Stran: 1 ... 8 9 [10]