Poslední příspěvky

Stran: 1 ... 8 9 [10]
91
Instalace, poinstalační a bootovací problémy / Re:Automatický start LXQT
« Poslední příspěvek od Livan kdy 26. Září 2016, 08:19:28 odpoledne  »
Rád by som to opravil len sa bojím, že je tam nejaká chyba. Naozaj tam má byť dva razy to ExecStart? A nechýba v tom príkaze "ExecStart=-/usr/bin/agetty --autologin užívateľké_meno --noclear %I $TERM" heslo?
92
« Poslední příspěvek od lombardo1981 kdy 26. Září 2016, 08:11:52 odpoledne  »
A prečo sa ho ešte raz nepokúsiš upraviť?
93
« Poslední příspěvek od Livan kdy 26. Září 2016, 08:08:38 odpoledne  »
Tak s tým sudo systemctl edit getty@tty1 som mal problém. Po vytvorení súboru /etc/systemd/system/getty@tty1.service.d/override.conf sa mi to seklo a musel som sa prihlasiť tak, že som sa prepol na tty2. Potom som mal problém ten súbor odstrániť, nešlo to ani v superuživateľskom móde. Nakoniec som to vyriešil tak, že som jeho obsah vymazal a uložil som ho prázdny. Od tej doby to alespoň čiastočne funguje. Objaví sa terminál tty1, zadám meno a heslo, nasledovne naskočí LXQT.
94
« Poslední příspěvek od lombardo1981 kdy 26. Září 2016, 07:48:41 odpoledne  »
Citace
po přihlášení v textovém režimu
Znamená presne čo?
Ak nepoužívaš žiaden login manager, tak na autoamtické prihlásnie sa konfiguruje Automatické prihlásenie do virtuálnej konzoly. Tam je tých krokov trochu viac. Rozoberala som to v jednom článku: http://arch-linux.cz/automaticke-prihlasenie-do-virtualnej-konzoly/

Čo sa týka toho grafického manažéru, tak si nájdi na Arch Wiki stránku toho, ktorý chceš používať a riaď sa ňou. Ja ich nepoužívam. Jediné o viem z vlstnej skúsenosti (ale pri staršej verzii), že Slim robil problémy.
95
« Poslední příspěvek od Livan kdy 26. Září 2016, 07:31:24 odpoledne  »
Momentálně jsem ve stádiu, kdy po přihlášení v textovém režimu mi LXQT naskočí samo. Jak však sfunkčnit SDDM s autostartem?
96
Instalace, poinstalační a bootovací problémy / Re:Chybějící fonty
« Poslední příspěvek od Livan kdy 26. Září 2016, 07:21:40 odpoledne  »
Tak toto jsem už jak se zdá vyřešil. Bylo nutné doinstalovat ttf-dejavu fonty příkazem  "sudo pacman -S ttf-dejavu".
97
Instalace, poinstalační a bootovací problémy / Chybějící fonty
« Poslední příspěvek od Livan kdy 26. Září 2016, 07:01:58 odpoledne  »
Po ruční instalaci arch linuxu jsem zjistil, že na stránkách arch wiki, který prohlížím přes Firefox, část textú, hlavně ty podbarvené modře vidím místo písmen hviezdičky, štverečky a trojúhelníky. Jaké fonty nebo co je nutné doinstalovat?
98
Instalace, poinstalační a bootovací problémy / Automatický start LXQT
« Poslední příspěvek od Livan kdy 26. Září 2016, 06:52:47 odpoledne  »
Zdravím. Ručně jsem si nainstaloval arch linux a potom minimalistickou verzi LXQT. Po spustění se mohu přihlásit do textového režimu archu a potom spustím startx a naběhne LXQT. Co je nutné udělat, aby LXQT naskočilo rovnou nebo aby naskočil SDDM a bylo nastaveno vybrané méno uživatele, kde je nutné vyplnit jenom heslo.
99
Obecné příspěvky / Re:Kniha o Arch linuxu
« Poslední příspěvek od lebeda kdy 25. Červen 2016, 01:36:38 odpoledne  »
Ahoj lidi.
předně chci napsat, že jsem moc rád za tenhle web. Díky Satapouchu za tvojí práci v Mintu a teď konečně i v Arch linuxu. Poslední cca tři roky jsem věčným linuxovým začátečníkem, mám to podobně, občas vyzkouším nějaké distro, ale od doby co se mi podařilo naistalovat Arch se k němu vždycky pokorně vrátím. Naštěstí máme virtualbox :). Bylo by prima kdyby se vytvořila skupina více či méně zkušených uživatelů a nějak to tu kolem Arch linuxu žilo.
Manuál přímo k tomuhle distru v češtině (slovenštině) by byl prima, ale... máme stránky, které jsou považovány za jedny z nejlepších ... máme google ... a máme Satapoucha, který nám to vyzkouší, přeloží a hodí na web ve skousnutelné podobě  :).
K tématu - včera jsem zkoušel dát na plochu spouštěč srážkového radaru a zjistil jsem, že  __ opera --new-window http://odkaz __ mi to otevře  v novém samostatném okně. Úžasný. Tak jsem se začal pídit po dalších "příkazech" - zatím neúspěšně :), ale narazil jsem na níže uvedené stránky ve formě webové "knihy", kde je toho opravdu hodně.
http://www.linuxfromscratch.org/blfs/view/svn/index.html

Zdravím ... 8)
100
Naše webové stránky / Re:pěkný
« Poslední příspěvek od archman kdy 15. Červen 2016, 07:30:53 dopoledne  »
Ahoj,
díky za uznání. Bohužel ještě nejsme uznáni za oficiální komunitu, takže s tou aktualizací linků to není tak jednoduché. Snad se časem zadaří.
Stran: 1 ... 8 9 [10]