Poslední příspěvky

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Instalace, poinstalační a bootovací problémy / Re:Instalace Grub
« Poslední příspěvek od Josef Honzík kdy 11. Červenec 2018, 09:50:24 odpoledne  »
Děkuji za odpověď.
S mými schopnostmi si na Wipefs netroufám. Nainstaloval jsem sice balíček util-linux-2.32-rc1, jehož součástí by měl wipefs být, ale nevím jak ho z toho dostat a zároveň mám obavy, abych nepoškodil nějakým svým zásahem disk.
Po tvém posouzení se budu držet ArchLabs, aspoň jsem to tak vycítil, tvoje řeč je na mě příliš odborná.
22
« Poslední příspěvek od lombardo1981 kdy 11. Červenec 2018, 01:00:15 odpoledne  »
A ten wipefs si skúšal?

Kód: [Vybrat]
SMART overall-health self-assessment test result: PASSEDTen disk je v poriadku. Keby dačo. :)

Citace
Také jsem si všiml zajímavých výukových článků na ArcoLinux.
ArcoLinux...
Človek ich tam upozorní, že najnovšia verzia WPS Office (keďže ho odporúčali) rozbíja fonty na i3blocks (a že polybar nie je ovplyvnený), tak sa ťa spýtajú... Prečo by to robil? Si si istá? No nie, nie som si istá. Iba sa mi prisnila nočná mora o tom, že som ho musela znižovať. :D
Alebo upozornenie, že ten skript, ktorý používajú, je moja idea.... Myslíš, že to brali vážne? :D
Alebo odporúčanie powerlevel9k ako náhradu za powerline... Uznávam, že pôvodne otázka znela inak (ako nainštalovať bežný powerline)... A vyblakol na mňa, že to nie je, to čo sa pýtal... pretože na to neklikol, tak nemal ani tucha, že točím jeho o powerline. Len s trochu širšími možnosťami. :D
A napríklad som si teraz schválne pozrela výukové video o jgmenu, že ako to tam majú. Používajú custom/script. Ale na toto je omnoho vhodnejšie custom/text. :D
23
« Poslední příspěvek od Josef Honzík kdy 10. Červenec 2018, 08:27:38 odpoledne  »
Jen bych chtěl ještě dodat:
ArchLabs jsem instaloval z nouze, když jsem nikde na fóru ani na google nenašel vysvětlení, proč ve Virtualboxu lehce Grub nainstaluji, zatímco při běžné instalaci to nejde. O tom ostatně svědčí toto téma.
Ještě jsem hledal možnost ve vadném HD, neinstaloval jsem smartmontools a provedl kontrolu, výsledek: "SMART overall-health self-assessment test result: PASSED".
Na nastavení se podívám, instalaci ArchLabs provedu pečlivěji. Také jsem si všiml zajímavých výukových článků na ArcoLinux. Až budu bezpečně umět ArchLabs, dám ho na flešku, ale předtím zkusím ještě čistou instalaci Arch. Teprve kdyby selhala, nainstaluji ArchLabs.
24
« Poslední příspěvek od lombardo1981 kdy 10. Červenec 2018, 05:06:47 odpoledne  »
Pokud mohu na tomto fóru položit otázku, i když mám Arch nainstalovaný jako ArchLabs, prosím o následující:

1.ArchLabs mám nainstalovaný a nakonfigurovaný s Openbox podle tohoto videa:
https://www.youtube.com/watch?v=eB8AfwkCAhY
Výsledek je krásný, podařila se mně všechna nastavení a šlape to jako hodinky.
2. K dokončení díla podle mého záměru mně chybí k této instalaci ještě i3wm.
Když jsem použil obvyklý postup, nainstaloval i3-wm, i3status, dmenu a zadal spuštění do .xinitrc,
-nenaběhla mně základní konfigurace i3 ani jakákoliv nabídka výběru mezi spuštěním Openbox nebo i3, abych mohl zvolit Mod
-přitom v konfiguračním souboru ~/.config/i3/config mám před i po instalaci Mod4, žádný bar,
v konfig. souboru ~/etc/i3/config po instalaci Mod neuveden, ale všude uváděn Mod1, bar je status.
Velmi pěkně prosím, jak z toho ven? Předem děkuji.
Podľa mojich skúseností, tieto malé distribúcie postavené na Archu bývajú prakticky Archom, len s nadbytočným repozitárom. Čo sa týka distribúcie Manjaro, tam je už mnoho iných úprav či dodatočných programov a tak. Jedným z nich je napríklad mhwd.

K položenej prvej otázke. Ak riešenie bude v súlade s Archom (zistím si to aj poprípade na ich fóre), tak nemám problém. ArchLabs mám, tak si tie veci poprípade môžem skontrolovať. Môžmo by bolo dobré, aby sa k tomu vyjadril admin. Ak bude súhlasiť, mohla by sa založiť zvlášť sekcia pre tieto distribúcie založené na Archu. Na LM fóre takáto sekcia je. Kľudne by tam mohol spadnúť aj to Manjaro. Len ja ho nemám, tak tam sa do toho moc vŕtať nebudem. Azda iba po kontrole ich fóra. Antergos by tiež nebol problém, frčia na ňom rodičia. A podľa neho viem, že okrem tých kľúčov, je to riešenie rovnaké. Aspoň tých klasických mini problémov.

K druhej položenej otázke. Po inštalácii ArchLabs sa po reštarte obajví okno s dodatočnými nastaveniami... používaš VB, používaš nvidia, chceš iné prostredie, chceš to iné predvolené... Toto okno nebolo súčasťou inštalácie? Oni už majú svoju konfiguráciu pre i3 založenú na polybar. Toto je mierne upravený ich polybar.Ak sa dostaneš ku konfiguračným súborom, nie je problém ich upraviť podľa seba a i3 rekonfigurovať. Tu je séria článkov o polybar, ktorú som napísala. Tak si to kukni.
25
« Poslední příspěvek od Josef Honzík kdy 10. Červenec 2018, 04:44:01 odpoledne  »
Pokud mohu na tomto fóru položit otázku, i když mám Arch nainstalovaný jako ArchLabs, prosím o následující:

1.ArchLabs mám nainstalovaný a nakonfigurovaný s Openbox podle tohoto videa:
https://www.youtube.com/watch?v=eB8AfwkCAhY
Výsledek je krásný, podařila se mně všechna nastavení a šlape to jako hodinky.
2. K dokončení díla podle mého záměru mně chybí k této instalaci ještě i3wm.
Když jsem použil obvyklý postup, nainstaloval i3-wm, i3status, dmenu a zadal spuštění do .xinitrc,
-nenaběhla mně základní konfigurace i3 ani jakákoliv nabídka výběru mezi spuštěním Openbox nebo i3, abych mohl zvolit Mod
-přitom v konfiguračním souboru ~/.config/i3/config mám před i po instalaci Mod4, žádný bar,
v konfig. souboru ~/etc/i3/config po instalaci Mod neuveden, ale všude uváděn Mod1, bar je status.
Velmi pěkně prosím, jak z toho ven? Předem děkuji.
26
« Poslední příspěvek od Josef Honzík kdy 03. Červenec 2018, 02:55:29 odpoledne  »
Velmi děkuji, budu vše postupně studovat. Je to ale pole široširé, až se mně točí hlava.
27
« Poslední příspěvek od lombardo1981 kdy 03. Červenec 2018, 12:12:17 odpoledne  »
Citace
"Doinštaluješ potrebné veci z archlabs repozitára."
Myslela som tým odinštalované balíčky z ArchLabs repozitára, ktoré ale potrebuješ. Ako je napríklad ten polybar. Vo svojich repozitároch majú binárny balíček a ak ho používaš, potrebuješ ho doinštalovať z AUR.

Citace
Než se rozhodnu, jestli ArchLabs s Openboxem nebo i3wm, až obojí vyzkouším, kdybych chtěl instalovat i i3, měl bych Openbox odinstalovat nebo by to mohlo zůstat jako dvě volby?
To už je na tvojom rozhodnutí. Pokojne si môžeš nechať aj OpenBox ako zálohu. V systéme sa tie balíčky biť nebudú. Niektoré, ako je oblogout by sa mali dať použiť aj i3wm. Ale ak ho odinštaluješ, nič sa nestane.

Pomocníci. Práve som dopísala článok o YAY. Je to pomocník, ktorého používam na desktope. Rada by som ale ešte napísala o dvoch: pakku a pikaur. Najmä o pikaur. Ten mám na utb a používajú ho aj rodičia. Nie je taký pokročilý ako YAY, ale má jednu dokonalú "vlastnosť". Je ňou možnosť vytvorenie integrácie s tzv. posttranzakčným hákom na automatické čistenie balíčkov v cache.
Článok: https://arch-linux.cz/yay-yet-another-yogurt-pomocnik-z-aur/

A keď už som pri tom polybar, tak som o ňom napísala prvý diel. Iba základy. Konfigurácia príde na rad neskôr.
Článok: https://arch-linux.cz/i3wm-xiii-polybar-zaklady/
28
« Poslední příspěvek od Josef Honzík kdy 03. Červenec 2018, 10:49:45 dopoledne  »
Děkuji za odpověď, už přemýšlím nad jiným pomocníkem.
29
« Poslední příspěvek od Livan kdy 03. Červenec 2018, 09:28:29 dopoledne  »
Já jsem yaourt instaloval nedávno takto https://arch-linux.cz/jak-nainstalovat-yaourt-pro-instalaci-aur-balicku-v-arch-linuxu/ ale nejlíp, když si doinstaluješ jiný pomocník odtud https://arch-linux.cz/aur-pomocnici/.
30
« Poslední příspěvek od Josef Honzík kdy 02. Červenec 2018, 11:08:08 odpoledne  »
1. Instaloval jsem nejprve Arch červencový, jen po Grub na Virtualbox - žádné problémy. Nachystal jsem si flešku na nejbližší další ostrý pokus.

2. Instalace ArchLabs měla následující průběh:
- Vydání 03-06-2018 - instalace celkem snadná, ale ani po několika pokusech jsem nerozběhal. Prostě nefungovala, ani nabídka Openbox ani jiné funkce.
- Vydání 01-05-2018 - nedokázal jsem se při svých schopnostech zbavit němčiny, pořád se mně pletla, hlavně při zadávání zvláštních znaků pomocí alt. Jinak funkční.
- Vydání      03-2018  - tu mám nainstalovanou. Instalace snadná, systém plně funkční, velmi se mi líbí. Ještě chci doladit konfiguraci podle tvých článků a pak  pokud nějak nevyřeším Grub u čistého Archu bych to rád nainstaloval. Běží velmi svižně na to že je ve Virtuaboxu.
------------------------------------------------------------
Tebou zmiňovaná chybová hláška se nevyskytla, přesto jsem v průběhu instalace příkazy ohledně klíčů preventivně použil.
Repozitář ArchLabs jsem zakomentoval. Jenom jsem neporozuměl, jak potom podle 5. bodu "Doinštaluješ potrebné veci z archlabs repozitára."
------------------------------------------------------------
Poprosil bych o následující rady:
1. Nějaký funkční odkaz na instalaci Yaourtu z Auru, běžným způsobem Pacmanem to nejde. Zkoušel jsem mnoho návodů na kompilaci a nezdařilo se.
2. Totéž u Pacauru.
3. Než se rozhodnu, jestli ArchLabs s Openboxem nebo i3wm, až obojí vyzkouším, kdybych chtěl instalovat i i3, měl bych Openbox odinstalovat nebo by to mohlo zůstat jako dvě volby?
Předem děkuji za odpovědi.
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 10