Poslední příspěvky

Stran: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Desktopová prostředí a správci oken / Re:i3blocks a vysoká teplota procesoru
« Poslední příspěvek od lombardo1981 kdy 23. Červenec 2018, 11:15:35 dopoledne  »
Nie. Myslela som, ktorá časť z tých výstupov sa berie. Či sa neberie zlá. Pretože podľa mňa polybar berie zlú teplotu. Opakujem, používam posledné jadro, nie LTS. Pri LTS to môže byť iné.
12
« Poslední příspěvek od MadMax kdy 23. Červenec 2018, 11:09:52 dopoledne  »
Ach, mala si na mysli či výstup teploty na bare je správny? Potom áno, to som kontroloval vždy s konkrétnym výstupom na bare.
Kód: [Vybrat]
watch sensors
Vždy to bolo identické s výstupom na bare. Akurát pri i3blocks sú teploty vyššie o pár stupňov oproti iným barom, ale identické s výstupom v konzole. Myslel som, či to nemôže byť spôsobené samotnými blokmi, pokiaľ sú nejak nevhodne zadané.
13
« Poslední příspěvek od lombardo1981 kdy 23. Červenec 2018, 11:03:50 dopoledne  »
Pozri sa a porovnaj teploty:
sensors -u
sensors

Správna teplota je táto: coretemp-isa-0000 a Package id 0
14
« Poslední příspěvek od MadMax kdy 23. Červenec 2018, 10:53:36 dopoledne  »
Si rýchla, žiaľ ja zase neznalý problematiky. Neviem ako si pozriem výstupy pre jednotlivé bary. V oblasti PC fungujem ako onen holub v klietke, ktorému sypali zrno len keď otočil hlavou na ľavú stranu, čím získal dojem, že prívod čerstvého zrna ovláda otočením hlavy do ľava.
15
« Poslední příspěvek od lombardo1981 kdy 23. Červenec 2018, 10:39:52 dopoledne  »
Tak som sa na to kukla, keďže teplotu nepoužívam (a keď som požvala, tak vlastnú). Ale iba pre i3blocks a polybar. Moje domnienky na základe výstupov:

i3blocks: coretemp-isa-0000 a temp1_input (teplota sa mení)
polybar: acpitz-virtual-0 a temp1 (teplota sa nemení)

Používam najnovšie jadro. Nie LTS.
16
« Poslední příspěvek od lombardo1981 kdy 23. Červenec 2018, 10:09:49 dopoledne  »
Skontroluj si, aký výstup sa používa pri jednotlivých baroch.
17
Desktopová prostředí a správci oken / i3blocks a vysoká teplota procesoru
« Poslední příspěvek od MadMax kdy 23. Červenec 2018, 09:26:46 dopoledne  »
Zdar všetkým.

Všimol som si, že pri používaní i3blocks mám teplotu procesora približne o 6 stupňov vyššiu, ako pri použití i3status, alebo polybaru. Netušíte niekto prečo sa to deje?

# Global properties
#
# The top properties below are applied to every block, but can be overridden.
# Each block command defaults to the script name to avoid boilerplate.
command=/usr/lib/i3blocks/$BLOCK_NAME
separator_block_width=8
separator=false
color=#3C3C3C
markup=none
full_text=〉

[bandwidth]
label=
instance=enp2s0
interval=1
color=#83d0c9

[separator]

[mail]
command=echo -e " $(sh ~/.scripts/mail.sh)"; [[ -z "${BLOCK_BUTTON}" ]] || thunderbird &
interval=60
color=#2BC5D7

[separator]

[uptime]
command=uptime -p
interval=1
color=#FFDDA0

[separator]

[disk]
label=
command=/usr/lib/i3blocks/disk $HOME; [[ -z "${BLOCK_BUTTON}" ]] || thunar $HOME &
#instance=/mnt/data
interval=10
color=#FFFFFF

[separator]

[disk]
label=
command=/usr/lib/i3blocks/disk /; [[ -z "${BLOCK_BUTTON}" ]] || thunar / &
instance=/mnt
interval=10
color=#FF9D9D

[separator]

[memory]
label=
#command=free -m | awk 'NR==2{printf "%.1fG", $3/1024 }'
instance=mem;free
interval=5
color=#B7B7B7

[separator]

[iface]
label=
instance=enp2s0
interval=10
color=#45CDDD

[separator]

[load_average]
label=
interval=2
color=#AFA786

[separator]

[temperature]
#label=TEMP
label=
interval=1
command=/usr/lib/i3blocks/temperature
color=#FF7345

[separator]

[date]
command= date '+%d/%m/%Y'; [[ -z "${BLOCK_BUTTON}" ]] || gsimplecal &
label=
color=#80CEC9
interval=1

[separator]

[time]
label=
color=#FFFFFF
command=date '+%H:%M'
interval=1

[separator]

[volume]
label=
color=#57DBC2
instance=Master
#instance=PCM
interval=1
signal=1

[separator]
18
Instalace, poinstalační a bootovací problémy / Re:Instalace Grub
« Poslední příspěvek od Josef Honzík kdy 12. Červenec 2018, 11:17:59 dopoledne  »
Já děkuji za celou dosavadní ochotnou pomoc. Přeji pokud možno krásný celý život.
19
« Poslední příspěvek od lombardo1981 kdy 12. Červenec 2018, 09:17:56 dopoledne  »
wipefs je najlepšie robiť pred inštaláciou z LiveUSB. To je jedno akej distribúcie. Dôležité je prípadné pripojenie na internet, keby ho bolo potrebné doinštalovať. Pokiaľ je už nainštalovaný linux a všetko frčí bez problémov, je radšej do toho nevŕtať. Môže sa stať, že sa vymaže potrebná signatúra. Ale inak pred tou inštaláciou je to jedno. Ja osobne by som to asi skontrolovala. Možno je práve toto tá chyba. Človek nikdy nevie.

K tomu ArcoLinux. Je to len moje osobné sklamanie z ich prístupu. Čo som pochopila, tak pán vrchný používa XFCE a keďže majú aj i3 konfiguráciu, myslela som, že prípadného užívateľa i3 táto správa bude zaujímať. No namiesto toho som sa dočkala pochybností, ktoré pre mňa vyzneli ako narážka na moje pohlavie. Nejedenkrát som sa s tým stretla. Ale možno je to len moja bujná fantázia. No výsledkom je, že keď sa rodičom rozbije systém, tak im buď nainštalujem Antergos (ten majú) alebo ArchLabs. Pôvodne som u nich chcela vyskúšať ArcoLinux. Najmä na tatkov počítač. On tam potrebuje mať každú prdel. Nepoužíva to, ale potrebuje to. Matkin je v pohode. Ak by som lemra lemravá, tak jej tam dám aj čistý Arch. Jej stačí Firefox a mpv. Toť vsjó.
A navyše, ArchLabs sa mi páči. Ich dizajn je perfektný. Aj keď som ho na utb riadne pomenila (podľa môjho desktopu), ale používam kombináciu ich ikon a papirus. A Vďaka "nim" som sa prinútila konečne zapracovať ma moje tmavej téme. Trvalo mi to aj rok a pól. A používam ich info-skript. Ale trochu som ho upravila podľa farby užívateľa. Plameň pri normálnom je zelený, pri root je červený (taký aj bol). Je ľahší ako neofetch. Aj som si vytvorila vlastné Arch logo, ale nepáčilo sa mi. To ich je lepšie. :D

A takto nejako vyzerá tá téma, ktorú som tak neúnosne dlho robila: https://imgur.com/a/3OYspGX

Prajem krásny štvrtok. A potom piatok... a potom víkend. :)
20
« Poslední příspěvek od Josef Honzík kdy 11. Červenec 2018, 09:50:24 odpoledne  »
Děkuji za odpověď.
S mými schopnostmi si na Wipefs netroufám. Nainstaloval jsem sice balíček util-linux-2.32-rc1, jehož součástí by měl wipefs být, ale nevím jak ho z toho dostat a zároveň mám obavy, abych nepoškodil nějakým svým zásahem disk.
Po tvém posouzení se budu držet ArchLabs, aspoň jsem to tak vycítil, tvoje řeč je na mě příliš odborná.
Stran: 1 [2] 3 4 ... 10