Arch Linux > Instalace, poinstalační a bootovací problémy

Nedaří se instalovat X-server a graf. ovladače

(1/2) > >>

Martin:
Zdravím na fóru. Jsem nováček v Archu. Dosud jsem se pokoušel o jiná distra než arch, ale dostal jsem odvahu se pokusit o instalaci Archu. Provádím jí na Virtual Boxu a jedu podle návodu Archmana ktrerý je na stránkách. Vše proběhlo skoro v pohodě, ale zasekl jsem se na kapitole X. Instalace X serveru a graf. ovladačů. Když zkouším instalovat (?) uvedeným příkazem $ pacman -S xorg-server xorg-server-utils. obdržím hlášku: cíl nebyl nalezen: xorg-server-utils. Nějak nevím co s tím. Hotující počítač pro Virtual Box má grafiku Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] RS880 [Radeon HD 4250]. Netušíte kde by mohl být problém? Díky

lombardo1981:
xorg-server-utils už neexistuje. Momentálne sa xorg inštaluje iba takto:

--- Kód: ---sudo pacman -S xorg-server
--- Konec kódu ---

Viac informácií o xorg sa dá nájsť na arch wiki: https://wiki.archlinux.org/index.php/Xorg


A len pre budúcnosť ako všeobecná rada. Ak sa objaví chybová hláška cíl nebyl nalezen: názov_balíčku, tá znamená, že sa balíček nenachádza v oficiálnych repozitároch.

Martin:
Moc díky

Nezmar:
Vzdej to.... Nejde to ...... ani jeden návod není funkční ..... ani jedno grafické prostředí nefunguje.
Když není grafické prostředí spuštěno, nejde změnit rozlišení, protože neexistuje konfigurční soubor. Když je spusštěno rozpadne se grafika a počítač lze jen vypnout. .... 15 pokusů na 3 různých konfigurací počítače. Nepomůže ani instalovat z wheaze arch-linux.

Livan:
Co to meleš. Tady máš konkrétní případ, kdy to šlo: http://linuxos.sk/clanok/instalacia-arch-linuxu-na-vlastnej-kozi-cast-1/ a http://linuxos.sk/clanok/instalacia-arch-linuxu-na-vlastnej-kozi-cast-2/.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi