Instalace, poinstalační a bootovací problémy | 05. Listopad 2018, 06:34:40 odpoledne
Nedaří se instalovat X-server a graf. ovladače

Martin

• Nováček
  • *
  • 2
    • Zobrazit profil
Nedaří se instalovat X-server a graf. ovladače
« kdy: 05. Listopad 2018, 06:34:40 odpoledne »
Zdravím na fóru. Jsem nováček v Archu. Dosud jsem se pokoušel o jiná distra než arch, ale dostal jsem odvahu se pokusit o instalaci Archu. Provádím jí na Virtual Boxu a jedu podle návodu Archmana ktrerý je na stránkách. Vše proběhlo skoro v pohodě, ale zasekl jsem se na kapitole X. Instalace X serveru a graf. ovladačů. Když zkouším instalovat (?) uvedeným příkazem $ pacman -S xorg-server xorg-server-utils. obdržím hlášku: cíl nebyl nalezen: xorg-server-utils. Nějak nevím co s tím. Hotující počítač pro Virtual Box má grafiku Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] RS880 [Radeon HD 4250]. Netušíte kde by mohl být problém? Díky

lombardo1981

• Plný člen
  • 124
    • Zobrazit profil
Re:Nedaří se instalovat X-server a graf. ovladače
« Odpověď #1 kdy: 07. Listopad 2018, 11:14:00 dopoledne »
xorg-server-utils už neexistuje. Momentálne sa xorg inštaluje iba takto:
Kód: [Vybrat]
sudo pacman -S xorg-server
Viac informácií o xorg sa dá nájsť na arch wiki: https://wiki.archlinux.org/index.php/Xorg

A len pre budúcnosť ako všeobecná rada. Ak sa objaví chybová hláška cíl nebyl nalezen: názov_balíčku, tá znamená, že sa balíček nenachádza v oficiálnych repozitároch.
Arch Linux (64-bit); Acer Aspire TC-705; i3wm; Intel Core i3-4160 CPU @ 3.6GHz; GeForce GTX 745; 8GB RAM DDR3; kernel: linux a linux-zen
Arch Linux (64-bit); Acer Aspire V13 Aluminium; i3wm; Intel Core i5 5257U @ 2.7GHz; Intel Iris Graphics 6100 ; 8GB RAM DDR3L

Martin

• Nováček
  • *
  • 2
    • Zobrazit profil
Re:Nedaří se instalovat X-server a graf. ovladače
« Odpověď #2 kdy: 07. Listopad 2018, 09:13:19 odpoledne »
Moc díky