Naše webové stránky | 25. Srpen 2018, 01:06:26 odpoledne
Čeština v terminálu bez nainstalovaných X

krouziciorel

• Nováček
  • *
  • 2
    • Zobrazit profil
Čeština v terminálu bez nainstalovaných X
« kdy: 25. Srpen 2018, 01:06:26 odpoledne »
Krásné ráno přeji,

jsem již dlouholetým uživatelem parádní distribuce Arch Linux, používám také Debian, Slackware nebo Ubuntu, Arch ovšem nejlépe splňuje mé požadavky a mýty o jeho nestabilitě jsou opravdu pouze mýty. V češtině ale moc informací k mání není, proto server arch-linux.cz je skvělým pomocníkem. Dokonce můj oblíbený Blackarch se již dočkal českých stránek, jen tak dál. Velmi rád si prohlížím dostupné návody, které společně s Arch Wiki znamenají jednu z nejkvalitnějších uživtelských dokumentací, se kterou jsem se kdy setkal.

Prosím o přidání mého bydliště do mapy uživatelů, které uvádím v zápatí zprávy, věřím, že se další archáci budou dále přidávat.

Rád bych pomohl i s obsahem, v linuxu mi pro programování v jazyce C stačí příkazová řádka, kde však není úplně triviální nastavení češtiny. V příloze zasílám svůj návod, díky němuž v konzoli bez nainstalovaných X fungují i české "mrtvé" znaky ď, ť a podobně, věřím, že může někomu pomoci.

Zprávu jsem se již snažil poslat na email archman=zavinac=arch-linux.cz, nevím, zda nespadla do spamu, takže ještě zkouším oficiální fórum.

Modrou oblohu nad hlavou přeje

Luděk Šťastný
Provodín 211
471 67  Provodín
« Poslední změna: 25. Srpen 2018, 01:14:46 odpoledne od krouziciorel »