Arch Linux > Instalace, poinstalační a bootovací problémy

Instalace Grub

(1/6) > >>

Josef Honzík:
Při instalaci Archu ve Virtualboxu žádný problém, instaluji téměř poslepu. Když však instaluji naprosto stejným způsobem do svého hlavního systému, ztroskotám na instalaci Grub.
Před instalací mám zcela vyčištěný počítač, oddíly zformátované.
Disk dělím na 3 oddíly: /            /dev/sda1 16G   boot
                                   swap     /dev/sda2   3G
                                   /home    /dev/sda3   zbytek. 
Instaluji  grub-bios
grub-install  /dev/sda a nyní hlásí chybu. Výpis aspoň na 3 řádky - ten bohužel nemám, musel bych znovu zbytečně instalovat, což jsem zkoušel nechci se chlubit kolikrát.
Když jsem místo grub-bios instaloval jen grub, stejný výsledek. Nepomohlo ani přidání "--recheck",ani (zbytečná v mém případě) instalace os-prober, prostě nic. A stejným způsobem ve Virtualboxu žádný problém. Protože jsem na tom strávil tolik pokusů a tolik hledání, zkouším toto jako poslední možnost. Děkuji za každou pomoc.

lombardo1981:
Bez tej chybovej hlášky to nejde.

--- Kód: ---grub-install --target=i386-pc /dev/sda
grub-install --recheck --target=i386-pc /dev/sda
--- Konec kódu ---

Jediná chybová hláška pri regulárnej inštalácii bola o partitionless disk.
Vo VB som zase nerozchodila grub. Musela som nainštalovať syslinux. Ale to už nejaký ten rôčik dozadu.

Troubleshooting
GRUB/Tips and tricks

Livan:
Zdravím, či si na konci po
grub-install --target=i386-pc --recheck /dev/sda
nezabudol toto
grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg

Josef Honzík:
Děkuji oběma za pomoc. Ale odpověď zase posílám z předchozí distribuce. Po zadání obou příkazů
--- Citace ---grub-install --target=i386-pc /dev/sda
grub-install --recheck --target=i386-pc /dev/sda
--- Konce citace ---
jsem dostal odpověď:
"grub install: error: failed to get canonical path of 'airootfs'. Přesto jsem pokračoval konfigurací.
Po konfiguraci:
"/usr/bin/grub-probe: error: failet to get canonical path of 'airootfs'. V instalaci jsem pokračoval dále, po závěrečném restartu jsem nenabootoval:

Verifying DMI Pool Data...
error: file ' /boot/grub/i386-pc/normal.mod ' not found.
Entering rescue mode....
grub rescue >
-----------------------------------------
Zde ovšem skončily moje znalosti. Ještě jsem znovu vložil instalační flešku, do chrootu jsem se už nedostal, tak jsem znovu instaloval grub tak jak to šlo (původně grub-bios) a znovu konfiguroval, ovšem se stejným výsledkem.
----------------------------------------
Prosím ještě o poslední pokus. U Archu jsem se poprvé setkal s tím, že se instalace chová jinak ve Virtualboxu a jinak v reálu. Proto musím po každém pokusu znovu nainstalovat předchozí distribuci, abych mohl odpovědět. A hlavně  nevidím  žádnou možnost. Na googlu jsem nic nenašel. Nemůže být chyba třeba v instalačním souboru (přes kontrolu shasum)? Děkuji za odpověď.

lombardo1981:

--- Citace ---grub install: error: failed to get canonical path of 'airootfs'
--- Konce citace ---
Pozrela som na na túto chybu. Odporúčajú vykonať chroot z LiveUSB a znovu nainštalovať grub.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi