Instalace, poinstalační a bootovací problémy | 03. Srpen 2017, 07:28:35 odpoledne
Arch Anywhere problémy

Livan

• Mladší člen
  • **
  • 50
    • Zobrazit profil
Arch Anywhere problémy
« kdy: 03. Srpen 2017, 07:28:35 odpoledne »
Po zakúpení notebooku Dell 6220 som použil Arch Anywhere na jednoduchšiu inštaláciu, pretože sa mi nechcelo inštalovať ručne. Po inštalácii som však narazil na niektoré zvláštnosti. Za prvé, mal som problémy s funkčnosťou klávesnice, ktorá aj keď bola nainštalovaná SK, písala iba ako US. To sa mi podarilo odstrániť doinštalovaním slovenských locales a preinštalovaním klávesnice. Druhým problémom je zvláštne správanie Firefoxu. Pri prihlásovaní do internet bankingu vub.sk sa nedá umiestniť kurzor do prohlasovacieho dialógu a tým pádom sa ani nedá prihlásiť do internet bankingu. Nepomohla ani preinštalácia Firefoxu. V chromiu na tom istom notebooku to funguje bez problémov a vo firefoxe na notebooku s ručnou inštaláciou Archu to taktiež funguje dobre. Vo windows v programe Edge taktiež nie je problém. Vyzerá to tak, že inštalácia Archu pomocou Arch Anywhere obsahuje nejaké chyby. Určitým dôkazom je aj to, že na druhých dvoch mojich notebookoch nedokáže Arch Anywhere ani dokončiť inštaláciu, vykazuje viaceré chyby. Inštalačné USB však bolo skontrolované na chyby. Aké sú vaše skúsenosti?   
Arch Linux LXQT, Asus X200MA, 2GB RAM, Celeron N2815

Livan

• Mladší člen
  • **
  • 50
    • Zobrazit profil
Re:Arch Anywhere problémy
« Odpověď #1 kdy: 07. Srpen 2017, 07:44:26 odpoledne »
No čo, nikto netuší, prečo sa nedá vo firefoxe umiestniť kurzor do prohlasovacieho poľa? Niesu nejaké nápady, ako to odstrániť bez reinštalácie arch linuxu? Ako som už napísal, firefox som skúsil preinštalovať ale bolo to bez efektu.
Arch Linux LXQT, Asus X200MA, 2GB RAM, Celeron N2815