Instalace, poinstalační a bootovací problémy | 21. Červenec 2017, 06:51:55 odpoledne
90s pauza pri vypínaní notebooku

Livan

• Nováček
  • *
  • 47
    • Zobrazit profil
90s pauza pri vypínaní notebooku
« kdy: 21. Červenec 2017, 06:51:55 odpoledne »
Od istej doby mi pri vypínaní notebooku, kde som si ručne nainštaloval Arch linux s LXQT, začalo odrátavať 90s do vypnutia. Text hlási nasledovný
Kód: [Vybrat]
a stop job is running for Session c1 of user ivan (1 min 10s/1 min 30s) Na začiatku, po nainštalovaní toto nerobilo. Hľadaním na nete som našiel riešenie, kde bolo nutné v súbore /etc/systemd/system.conf odkomentovať a zmeniť text
#DefaultTimeoutStopSec=90s na
DefaultTimeoutStopSec=10s a zadať príkaz
systemctl daemon-reload Po tomto pri odhlasovaní čaká už iba 10s, avšak na druhom notebooku, kde mám Arch linux s XFCE nainštalovaný cez Arch anywhere, nečaká pri vypínaní vôbec. Dá sa to nejak nastaviť, aby to nečakalo vôbec, tak, ako to funguje na tom druhom notebooku?
Arch Linux LXQT, Asus X200MA, 2GB RAM, Celeron N2815

lombardo1981

• Mladší člen
  • **
  • 53
    • Zobrazit profil
Re:90s pauza pri vypínaní notebooku
« Odpověď #1 kdy: 21. Červenec 2017, 08:21:42 odpoledne »
Prepáč, nemám čas sa ti moc venovať, ale narýchlo poradím.

Príčinou môže byť veľa vecí... chromium, chrome, iron, skype, conky, viber, cups, zašifrovaný oddiel, dbus,...
Treba zistiť, čo to spôsobuje. Dva príkazy, ktoré môžu pomôcť:

systemd-cgls
journalctl -b -1

Ak je na príčine chromium a spol, pozri sa, či máš povolené ponechanie spustených programov na pozadí.

arch fórum, arch fórum, arch fórum, systemd github
Arch Linux (64-bit); Acer Aspire TC-705; i3wm; Intel Core i3-4160 CPU @ 3.6GHz; GeForce GTX 745; 8GB RAM DDR3; kernel: linux a linux-zen
Arch Linux (64-bit); Acer Aspire V13 Aluminium; i3wm; Intel Core i5 5257U @ 2.7GHz; Intel Iris Graphics 6100 ; 8GB RAM DDR3L

Livan

• Nováček
  • *
  • 47
    • Zobrazit profil
Re:90s pauza pri vypínaní notebooku
« Odpověď #2 kdy: 03. Srpen 2017, 06:45:52 odpoledne »
hľadanie príčiny sa ukázalo byť veľmi zložité a než som sa odhodlal k pokračovaniu hľadania príčiny, došlo k poškodeniu monitora na tomto notebooku (výrazná rozvetevená prasklina v strede obrazovky). Tento notebook idem zlikvidovať, pretože oprava by bola nerentabilná (notebook stál iba 206 €). 
Arch Linux LXQT, Asus X200MA, 2GB RAM, Celeron N2815