Arch Linux > Pacman

nesplnenie závislostí

<< < (2/4) > >>

lombardo1981:
Nie. Chápeš to správne. Vyhodí to takúto hlášku. Pokiaľ máš povolené farby, tak aj červenú. Balíčky sú zoradené podľa abecedy a chybové sú medzi nimi:

--- Kód: ---chyba: cieľ nebol nájdený: alsa-utils-transparent
--- Konec kódu ---

Livan:
A nefungoval by ten príkaz aj s yaourt? To znamená, že ako prvé by som ručne nainštaloval yaourt a potom by som zadal takýto alebo podobný príkaz:
--- Kód: ---yaourt -S - < pkglist.txt
--- Konec kódu ---

lombardo1981:
To ti neviem povedať. yaourt nepoužívam. Veď skús vyskúšať.

Livan:
No odskúšať to niekedy môžem ale až budem mať chuť reinštalovať. Yaourt by mal fungovať tak, že najskôr sa daný program pokúsi nainštalovať z oficiálnych repozitárov a keď tam program nenájde, hľadá v AUR a nainštaluje. Jediná komplikácia je, že v procese inštalácie dáva potvrdzujúce dotazy a pýta sa na textový editor, cez ktorý upravuje inštalačný skript ale to sa mám pocit dá niekde nastaviť tak, aby sa nepýtal. Možno v budúcnosti to otestujem. Článok o tom nastavení sa dá niekde na tejto stránke vyhľadať ak si dobre pamätám.

lombardo1981:
Hej, viem, že tak funguje, vo svojich začiatkoch som ho používala. Asi týždeň, možno dva. Všade je totižto spomínaný... A keď je človek ešte málo rozkukaný, tak moc spočiatku nehľadá alternatívu. Potom som na chvíľu prešla na packer. Ten je rýchlejší. Podstatne rýchlejší. Ale skončila som pri pacaur. A to kvôli bezpečnosti.

Porovnanie pomocníkov pre AUR.

O yaourt som písala dva články, ktoré sa tohto týkali.
Yaourt bez otázok I
Yaourt bez otázok II
A keď chceš ešte nemenj interakcií, tak ten konfiguračný súbor môže vyzerať takto:

--- Kód: ---NOCONFIRM=1
BUILD_NOCONFIRM=1
EDITFILES=0
NOENTER=1
USECOLOR=1
--- Konec kódu ---

Ale ja naozaj odporúčam ten pacaur alebo trizen. O nich som tiež písala články.
A pre pacaur môže alias vyzerať aj takto (bez potvrdení a či úprav):

--- Kód: ---alias pacaur='pacaur --noconfirm --noedit'
--- Konec kódu ---

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Přejít na plnou verzi