Arch Linux > Desktopová prostředí a správci oken

Pomalé menu LXQT

(1/2) > >>

Livan:
Pri kliknutí na ikonu menu v Arch linuxe s LXQT sa prvá úroveň menu rozbalí rýchlo. Avšak ak kliknem na položku Kancelária, rozbalenie tohto menu druhej úrovne trvá cca 6 sekúnd. Pri opakovanom kliknutí to už ide rýchlo. Iné položky menu sa otvárajú relatívne rýchlo. Čo to oneskorenie môže spôsobovať? Pri testovaní LXQT prostredia v Manjare to reagovalo rýchlo, takéto oneskorenie som nezistil.

archac:
Ahoj, ja používám Xfce, ale napadá mě, že to může být způsobený tématem ikon, nebo ty ikony nakešovat do paměti.
zkusil bych tedy:

--- Kód: ---gtk-update-icon-cache -f /usr/share/icons/složkastématem
--- Konec kódu ---

nevim zda to zabírá u Lxqt, zrychlení menu pomocí přidání položky do souboru .gtkrc-2.0 ve tvém dom.adresáři

--- Kód: ---echo gtk-menu-popup-delay = 90 ~/.gtkrc-2.0
--- Konec kódu ---

jinak nevim  :D

Livan:
LQXT používa QT knižnice, takže nastavenia pre GTK nebudú fungovať.

Livan:
Tak som ten príkaz pre každý prípad vykonal, nechcelo to prebehnúť bez sudo, dávalo to "prístup odmietnutý" ale aj tak to nefunguje.

lombardo1981:
Nepíšeš, kedy to začalo. Od začiatku či po nejakom čase? Možno to spôsobila niektorá aktualizácia.
V takýchto prípadoch býva problém v menu-cache. Skús ho nahradiť s menu-cache-git alebo balíček snížiť. Ak to nepomôže, možno by mohla byť chyba ešte v libfm-extra. Skús prejsť na predošlú verziu.
Možno existuje spôsob ako vyvolávať menu inak. Napríklad pomocou Xdg Menu Widget. Ale to si už musíš zistiť sám.
Poprípade, by chyba mohla byť ešte v tom, že sa môže GTK aplikácie načítavať pomalšie.
Skús sa ešte popýtať na anglickom fóre alebo niečo vyhľadať. Tu nie je veľa ľudí, ktorý by ti s týmto mohlo pomôcť. Nakoľko je to dosť špecifický problém. Tatko používa LXDE a jeho menu je v pohode.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi