Arch Linux > Desktopová prostředí a správci oken

Ikona vypnutia PC na paneli

(1/4) > >>

Livan:
Zdravím, mám nainštalované LXQT (na pozadí OpenBox) a chcem si umiestniť celkom vpravo na panel ikonu vypnutia počítača. Teraz musím ísť do menu, zvoliť Leave, objaví sa podmenu z ktorého vyberiem Shutdown. Chcel som si túto ikonu umietniť na panel ťahaním celkom vpravo vedľa hodín, tak, ako som to mal v Manjare. Bohužiaľ sa táto ikona takto dá umiestniť iba do sekcie rýchle spustenie (pri ťahanej ikone sa objaví malé plusko a pokiaľ som v časti, kam sa to nedá umiestniť, plusko sa zmení na preškrtnutý kruh). Je na to nejaká finta aby sa to dalo umiestniť tam, kde to chcem mať?

lombardo1981:
V LXDE to tak funguje. Pravdepodobne aj LXQt. Treba kliknúť na to plusko. Otvorí sa okno.
V LXDE sa odhlasovacie okno volá Logout i tak nejako. Problém bude možno s pridávaním, pretože sa pravdepodobne nezobrazí v ponuke. Vtedy treba ísť do /usr/share/applications/ a vyhľadať potrebný spúšťací súbor. Upraviť sa á ako správca. Treba zmeniť položku NoDisplay=true na NoDisplay=false. Znovu kliknúť na plusko a položku vyhľadať. Najskôr sa bude nachádzať v Ostatné. Ak nechceš, aby sa v menu odhlásenie nachádzalo, stačí vrátiť zmenu v spúšťacom súbore.

Livan:
Po kliknutí na plusko sa v zozname Shutdown nenachádza. V /usr/share/applications/ sa nachádza a po stlačení pravého tlačidla myši a otvorení súboru v Kate sa zobrazí takýto obsah

--- Kód: ---Desktop Entry]
Type=Application
Name=Shutdown
GenericName=Shutdown
Comment=shutdown the machine
Exec=lxqt-leave --shutdown
Icon=system-shutdown
Categories=System;X-Leave;
OnlyShowIn=LXQt;
--- Konec kódu ---
Položka NoDisplay tam nie je. Je nejaký nápad, čo s tým?

lombardo1981:
Tak ju tam jednoducho dopíš. Nič sa nestane. Ale radšej by som ten súbor prekopírovala do ~/.local/share/applications/ a upravovala tam.

Livan:
Bohužiaľ po pridaní NoDislpay=false sa nič nezmenilo, takže som to pre istotu potom dal naspäť. Zdá sa, že takto to nefunguje. Ešte nejaký nápad?

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi