Instalace, poinstalační a bootovací problémy | 14. Únor 2018, 04:36:13 odpoledne
Suspend and hybernate

Josef Honzík

• Nováček
  • *
  • 11
    • Zobrazit profil
Suspend and hybernate
« kdy: 14. Únor 2018, 04:36:13 odpoledne »
Dobrý den,
před nějakým časem jsem měl problém s instalací Archu, nakonec jsem to vzdal. Nedalo mně to, a znovu jsem jsem se do toho pustil. Na Virtualboxu jsem instaloval klasickým způsobem (z příkazové řádky) tolikrát, že to bezpečně umím včetně sdílených složek. Používám LXDE, později bych rád nakonfiguroval pouze Openbox.

Abych však instaloval Arch jako hlavní systém, k tomu mně chybí možnost uspání a hybernace. Na googlu jsem prošel kde co, našel jsem pouze na stránce

https://www.root.cz/clanky/arch-linux-sprava-sezeni-uzamceni-obrazovky-ikony-v-menu-jwm/

něco pro JWM, to mně nepomohlo. Na ArchWiki jsem se snažil proniknout do článku "Power management/Suspend and hibernate", ale je to pro mne příliš složité. Kdybych aspoň věděl, co z toho použít.
Prosím proto o případný jiný odkaz nebo radu. Předem děkuji za každou pomoc.
Mimo jiné, stejný problém je i na Antergosu a jiných klikacích instalacích Archu, které jsem chtěl použít pouze jako návod pro pochopení.
Omlouvám se, problém jsem špatně popsal; uspat do paměti nebo jinak jde snadno, ale neprobudí se.
« Poslední změna: 14. Únor 2018, 04:54:17 odpoledne od Josef Honzík »

archman

• Administrátor
  • Nováček
  • 9
  • Linux je jediná správná volba
    • Zobrazit profil
    • Arch Linux cz
Re:Suspend and hybernate
« Odpověď #1 kdy: 16. Únor 2018, 07:43:33 dopoledne »
Krásné ráno,
osobně používám na odhlašování, vypínání, hybernaci i uspávání nástroj Oblogout, který mi pracuje naprosto bez problémů. Instalovat lze přes pacman. Blíže jej popsala Lombardo v článku https://arch-linux.cz/openbox-vi-skript-oblogout-alebo-ako-sa-setrit-energiou/.
« Poslední změna: 16. Únor 2018, 07:58:11 dopoledne od archman »
Arch Linux, Openbox WM (64bit), kernel 4.15.3-1-ARCH, # Asus Z170 A, Intel(R) Core(TM) i5-6600 CPU @ 3.30GHz, 16GB RAM DDR4, GK ASUS GT630-SL-2GD3-L.

Josef Honzík

• Nováček
  • *
  • 11
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 16. Únor 2018, 10:29:13 dopoledne »
Velmi děkuji,
budu zkoušet a oznámím výsledek. Prosím ještě o potvrzení tohoto: Pokud chci dojít k výsledku, musím nainstalovat Arch jako základní distribuci, domnívám se, že ve Virtualboxu si mohu vyzkoušet jen instalaci a nastavení, výsledek ale nepoznám.

archman

• Administrátor
  • Nováček
  • 9
  • Linux je jediná správná volba
    • Zobrazit profil
    • Arch Linux cz
« Odpověď #3 kdy: 17. Únor 2018, 07:35:26 dopoledne »
Ano, také si to myslím :)
Arch Linux, Openbox WM (64bit), kernel 4.15.3-1-ARCH, # Asus Z170 A, Intel(R) Core(TM) i5-6600 CPU @ 3.30GHz, 16GB RAM DDR4, GK ASUS GT630-SL-2GD3-L.