Arch Linux > Instalace, poinstalační a bootovací problémy

Automatický start LXQT

(1/3) > >>

Livan:
Zdravím. Ručně jsem si nainstaloval arch linux a potom minimalistickou verzi LXQT. Po spustění se mohu přihlásit do textového režimu archu a potom spustím startx a naběhne LXQT. Co je nutné udělat, aby LXQT naskočilo rovnou nebo aby naskočil SDDM a bylo nastaveno vybrané méno uživatele, kde je nutné vyplnit jenom heslo.

Livan:
Momentálně jsem ve stádiu, kdy po přihlášení v textovém režimu mi LXQT naskočí samo. Jak však sfunkčnit SDDM s autostartem?

lombardo1981:

--- Citace ---po přihlášení v textovém režimu
--- Konce citace ---
Znamená presne čo?
Ak nepoužívaš žiaden login manager, tak na autoamtické prihlásnie sa konfiguruje Automatické prihlásenie do virtuálnej konzoly. Tam je tých krokov trochu viac. Rozoberala som to v jednom článku: http://arch-linux.cz/automaticke-prihlasenie-do-virtualnej-konzoly/

Čo sa týka toho grafického manažéru, tak si nájdi na Arch Wiki stránku toho, ktorý chceš používať a riaď sa ňou. Ja ich nepoužívam. Jediné o viem z vlstnej skúsenosti (ale pri staršej verzii), že Slim robil problémy.

Livan:
Tak s tým sudo systemctl edit getty@tty1 som mal problém. Po vytvorení súboru /etc/systemd/system/getty@tty1.service.d/override.conf sa mi to seklo a musel som sa prihlasiť tak, že som sa prepol na tty2. Potom som mal problém ten súbor odstrániť, nešlo to ani v superuživateľskom móde. Nakoniec som to vyriešil tak, že som jeho obsah vymazal a uložil som ho prázdny. Od tej doby to alespoň čiastočne funguje. Objaví sa terminál tty1, zadám meno a heslo, nasledovne naskočí LXQT.

lombardo1981:
A prečo sa ho ešte raz nepokúsiš upraviť?

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi